Artišokk ahvatleb

Huvitav film minevikust + filmist inspireeritud vestlus 

2021. aastal alguse saanud üritustesari "Artišokk ahvatleb" on kinoõhtu, mis on oma nime saanud Artise kinoklubi järgi ning sisaldab üht mõtteid ja küsimusi tekitavat väärt filmi minevikust ning külalisi, kellega koos pärast filmi nähtu üle arutleda. Õdus õhtu koos tähelepanuväärse filmi ja põneva vestlusega!

Kaader filmist "Magus elu"

Järgmine üritus: 

Rreedel, 1. märtsil ja teisipäeval, 12. märtsil kell 19:00 Federico Fellini "Magus elu" (La Dolce Vita, 1960).

Federico Fellini (20.01.1920 – 31.10.1993), 20. sajandi ühe mõjukaima režissööri aegumatu klassika "Magus elu" (La Dolce Vita) on linalugu, mida võib vaadata eri eluetappidel ja mis on loodud suurele kinoekraanile.

Marcello Rubini (Mastroianni) on Rooma seltskonnaajakirjanik, kelle elust ühte nädalat film jälgib. Seitse päeva, mis muudavad mehe elu. Marcello on elupõletaja, kelle ainsateks väärtusteks on lõbutsemine ja kuulsuste jahtimine. See hedonistlikele liialdustele keskenduv suurejoonelise ja lendleva visuaaliga film on Fellini üks populaarsemaid ja enim inspireerinud teoseid. Film muutis Federico Fellini, Marcello Mastroianni ja Anita Ekbergi surematuks ning tõi käibele sõna “paparazzo”.

Osades: Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Anouk Aimée, Yvonne Furneaux jt.

Film võitis 1960. aastal Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa ja ohtralt teisi auhindu.


Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!

Järgmine Artišokk ahvatleb seanss: 


28.03 kell 19:00: Caligula: The Ultimate Cut (2024)


OSTA PILET
Kaader filmist "Caligula: The Ultimate Cut" 

Järgmine üritus:

Neljapäeval, 28. märtsil kell 19:00 "Caligula: The Ultimate Cut" (2023)

Tinto Brassi kurikuulsa ajaloolise draama "Caligula" (1979) uuendatud versioon "Caligula: The Ultimate Cut" (2023) linastub neljapäeval, 28. märtsil kell 19:00

2024. aastal möödub Tinto Brassi kurikuulsa ajaloolise draama esilinastusest 45 aastat ning suure sündmuse tähistamiseks toome suurele ekraanile filmi viimase, möödunud aastal Cannes'i filmifestivali linastunud pea kolmetunnise värskelt restaureeritud 4K versiooni: "Caligula - The Ultimate Cut".

Režissöör Tinto Brassi, stsenarist Gore Vidali ja produtsent Bob Guccione'i vahel toimunud lõputute konfiktide järel on 1979. aastal linastunud "Caligula" esialgsest versioonist valminud täiesti ümber muudetud uus versioon: "Caligula – The Ultimate Cut".

Filmist:
Pärast keiser Tiberiuse (Peter O'Toole) mõrvamist haarab Rooma impeeriumis võimu tema lapselaps Caligula (Malcolm McDowell), kelle hullumeelsus toob kaasa vägivalla, lodevuse ja alandamise.

Esmakordselt 1979. aastal linastunud film on jätkuvalt kurikuulus õudusunenägu meenutanud filmivõtete poolest. Kunstilised erinevused ja viivitused maksid kokku suure varanduse, tulemuseks oli hübriidne film, vägivaldne ja dekadentne epopöa, mis tekitas skandaali. Üle neljakümne aasta hiljem suutis produtsent Thomas Negovan saada kätte seni avaldamata filmilindi rullid, mida hoiti filmi tootmisettevõtte Penthouse Films Internationali juures. Algas pikk protsess seni teadmata stseenide taastamiseks ja redigeerimiseks.

Esmakorselt 1979. aastal linastunud film on jätkuvalt kurikuulus õudusunenägu meenutanud filmivõtete poolest. Kunstilised erinevused ja viivitused maksid kokku suure varanduse, tulemuseks oli hübriidne film, vägivaldne ja dekadentne epopöa, mis tekitas skandaali. Üle neljakümne aasta hiljem suutis produtsent Thomas Negovan saada kätte seni avaldamata filmilindi rullid, mida hoiti filmi tootmisettevõtte Penthouse Films Internationali juures. Algas pikk protsess seni teadmata stseenide taastamiseks ja redigeerimiseks.

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!

OSTA PILET