Eesti filmi õhtu

Uue kodumaise filmi esmalinastus koos tegijatega

2021. suvel alguse saanud üritustesari EESTI FILMI ÕHTU toob kord kuus publikuni ühe selle kuu kodumaise filmi, mille juhatavad sisse filmiga seotud inimesed ja/või filmis osalenud näitlejad. Parim võimalus uue kodumaise filmi nautimiseks!

EESTI DOKFILMI ÕHTU järgmine üritus:

Dokumentaalfilm maiade tuletseremooniast, püha kalendrist ja initsiatsioonist “Tule sõnumid” esilinastub teisipäeval, 25. juunil kell 19:00.

Esilinastusel osaleb lisaks rahvusvahelisele meeskonnale ka filmi peategelane, maiade päevajuht Mark Elmy, režissöör Kairi Kivirähk ja produtsent Anu Veermäe-Kaldra

FILMIST:
Inglane Mark loob silla maiade ja lääne maailma vahele. Ta tutvustab püha kalendrit tänu millele on võimalik leida oma missiooni ja teada igapäeva energiat, ta teeb tuletseremooniaid ja jagab kuidas tulega suhelda. Film jagab Marki lugu kuidas ta maiade päevajuhiks pühitseti ning kuidas ta kohalikke nende juurtarkustega taasühendab.

Maiad kogevad universumi kui kootud vaipa, milles me kõik oleme lõngajupid, luues uskumatuid mustreid ja inspireerivaid lugusid. Neli aastat oleme kudunud filmi maiade kalendrist, tuletseremooniatest ja loost, kuidas kultuuride vaheline sildade loomine elustab vanu tarkuseid ja taasühendab kohalikke oma juurteadmistega.

Film “Tule sõnumid” esilinastub esmakordselt Tallinnas, kinos Artis 25.juunil, maagilisel igivalgel ajal, andes vaatajale suveks kaasa inspiratsiooni, kuidas tule ja looduselementidega ühenduda, tiivustab meid leidma oma südametee ja loob silla Guatemala maiade traditsiooni ja Eesti vahele.

Mõistus ütleb, et kes see Eesti suvel ikka kinno läheb, aga süda juhtis meid just sellel erilisel ajal selle filmiga välja tulema. Kui ka sinu süda tuksub iidsete loodustarkustega ja kosmilise kalendri süsteemiga ühes rütimis, siis tule ja saa osa maiade traditsioonist ja kuula, mis sõnum Tulel sinu jaoks valmis on pandud.

Režissöör Kairi Kivirähk on uurinud maiadega seonduvat viimased kuus aastat, 2022. aastal ilmus tal koostöös Varraku kirjastusega raamat “Püha aeg ja maiade kalender”. Kairi Kivirähk lõpetas Balti Filmi ja Meedia kooli bakalaureuse ja Tartu Ülikooli religiooniuuringute magistriõpingud ning on pühendunud erinevate kultuuride vaimsete praktikate ja religioonide uurimisele. See on režissööri esimene täispikk film ja ta loodab sellega elustada ühendust loodusjõududega, püha aja kogemisega, sildade loomisega eri kultuuride vahel ning inspireerida kõiki leidma tee, mis tooks neile täidetuse ja rahu tunde.

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET