Filmisari:
"FilmFestival Cottbus in Residence"

Saksa kevad 2024

Kolmel kevadõhtul toovad Goethe Instituut ja kino Artis taas ekraanile palju huvi tekitanud erinevad kvaliteetsed Kesk- ja Ida-Euroopa filmid. Kõik linastused on inglisekeelsete subtiitritega ning täiesti tasuta. Oled väga teretulnud!

Linastused on osa Goethe Instituudi filmisarjast „Film Festival Cottbus in Residence“:

10.04.2024 – 19:00, Kino Artis –  OHVER (2022, Michal Blaško) + Q&A

11.04.2024 – 19:00, Kino Artis –  NARRID  (2022, Tomasz Wasilewski)

12.04.2024 – 19:00, Kino Artis – KAETUD SILMAD (2020, Taras Dron)

Cottbusi Filmifestival on üks olulisemaid Kesk- ja Ida-Euroopa kaasaegset filmitoodangut tutvustavaid filmifestivale. Eelmisel aastal näidati kolmes võistlusprogrammis ja arvukates muudes sarjades umbes 150 filmi 40 riigist. Alates Gruusia lõbusast soorollide vahetuse filmist, Poola zombifilmi, Eesti Kungfu filmi kuni Ukraina coming out looni.

Tänavuse Saksa Kevade raames tutvustab filmifestival Eestis oma tegemisi ja näitab kolme filmi oma eelmiste aastate programmidest.

Koostööpartnerid: Brandenburgi liidumaa, FilmFestival Cottbus, connecting Cottbus, Goethe-Institut Estland

Hind: Tasuta pileteid saab nii kino kassast kui ka kino veebilehelt.
Keel: originaalses keeles, inglisekeelsete subtiitritega

FILMID JA KAVA:
K, 10.04 - 19:00 "Ohver" (
Victim)

Tšehhi Vabariik, Saksamaa, Slovakkia 2022, 90 min
Režissöör:
Michal Blaško                                                                                  Osades: Vita Smachelyuk,Gleb Kuchuk, Igor Chmela, Viktor Zavadil,  Inna Zhulina, Alena Mihulová, Veronika Weinhold, Gabriela Míčová, Klaudia Dudová

Pärast seda, kui Tšehhis elava ukrainlannast Irina poega rünnatakse ja tõsiselt vigastatakse, on avalikkusel selge: seda võisid teha vaid romad. Naabripoeg, samuti roma, arreteeritakse ilma tõenditeta. Film rassismist ja lugu musta südametunnistuse alla surumisest majandusliku kitsikuse ajal, vabalt kohandatud Brechti ütlusest „Kõige pealt tuleb toit, siis moraal“.(Kira Taszman/Peter Rickerby,Film Festival Cottbus)

Filmile järgneb vestlus produtsent Saar Yogeviga (inglise keeles).

N, 11.04 – 19:00 „Narrid“ (Fools)

Poola, Saksamaa | 2022 | 115 min
Režissöör: Tomasz Wasilewski
Osades: Dorota Kolak, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk, Katarzyna Herman, Marta Nieradkiewicz

Marlena ja tema mitu aastat noorem elukaaslane Tomasz elavad üksildases majas mere ääres, rahul ja õnnelikud nii üksteise kui ka oma eluga eraldatud paigas. Nende igapäevaelu pööratakse peapeale, kui Marlena otsustab vastu Tomeki tahtmist lasta oma võõrandunud, nüüdseks aga raskelt haigestunud pojal Mikolajil, nende juurde kolida. Peagi ei heida  nende suhetele varju mitte ainult igapäevane kurnav hooldus: Mikolaji sissekolimisel hakkavad päevavalgele tulema üha uued ja uued aastaid varjatud peresaladused. (Film Festival Cottbus)

R, 12.04 – 19:00 „Kaetud silmad“ (Blindfold)

Ukrania 2020 | 100 min
Režissöör: Taras Dron
Osades: Maryna Koshkina, Oleg Shulga, Larysa Rusnak, Aleksandr Mavrits, Sergiy Luzanovsky, Oleg Davydov, Vitaliy Vovk, Karina Bershadskaya, Kateryna Slipchenko, Olga Movchan, Taras Koltyk, Vlad Volk, Vladyslav Volk, Igor Danchuk

Yulia on edukas sportlane, kes tegeleb sportliku vabavõitlusega. Kui ta saab teada, et tema poiss-sõber on sõjas langenud, muutub tema elu hoobilt. Avalikkus ootab, et ta kannaks leinaloori ja käituks nüüdsest alates sõjakangelaselesena. Kuid Yulia tahab oma elu ja rolli selles ise määrata. (FilmFestival Cottbus)