Registreeru

Olemise talutav kergus

The Bearable Lightness of Being

Nõiad öös

Night Witches, "Nachthexen"

Taani, 2016, Julie Baltzer 1941. aastal otsustab Katja norme lõhkuda ning ühineda Nõukogude õhuvägede esimese ainult naistest koosneva öise pommirühmaga, et päästa oma kodumaa.

Minu silmad

My Second Eye, "Ayny"

Baltikumi esilinastus

Saksamaa, Jordaania, , 2016, Ahmad Saleh Kui sõda kodusid tabas, jäid emad vankumatuks. Lapsed unistasid edasi. Majad ehitati uuesti üles. Taas saabus sõda. Laste mäng ei katkenud.

678

Baltikumi esilinastus

Saksamaa, 2017, EunJin ParkKolm pead, kuus, seitse ja kaheksa, elavad oma absurdset igapäevaelu. Ühel päeval juhtub nendega midagi veidrat, mis rikub nende täiusliku igapäevarutiini. Mis edasi saab ja kuidas nad sellele reageerivad?

Vabadus

Freedom

Baltikumi esilinastus

Austria, Suurbritannia, 2017, Kathrin Steinbacher

Filmi peategelane püüab leida oma kohta maailmas pärast võimaliku professionaalse suusatajakärjääri lõpetamist. Animeeritud dokumentaalfilm räägib üleskasvamise raskustest ning sellest, kuidas kõrged ootused võivad viia pettumuse ja ärevuseni.

He So Khero

"He sö kherö"

Baltikumi esilinastus

Šveits, 2016, Aline Höchli

Idüllilist mereelu naise ja krokodill-eluka vahel häirib nende põhimõtteliselt erinev suhe kaladega. Naine üritab neid taltsutada ja katastroofist päästa, samal ajal kui krokodill neelab nad mõnuga alla. Kui krokodill otsustab naise pärast taimetoitlaseks hakata, jääb ta haigeks. Nüüd on naise ees valik – millise elu ta ohverdab ja millise jätab.

Langus

Fall

Baltikumi esilinastus

Suurbritannia, 2016, Ollie Magee

Langev mees leiab oma saatusega rahu, kui ta õpib lahti laskma oma emotsioonidest ja oma kehast. Tema mõju allolevale linnale ja inimestele on tuntav, isegi kui vaid üürikeseks hetkeks.

Grillimine

Barbeque

Suurbritannia, 2017, Jenny Jokela

Süvateekond, mis räägib post-traumaatilise stressihäirega toimetulekust, uurides häbi olemust ja võõrandumise tunnet.

Õunaviilud

Apple Slices

Baltikumi esilinastus

Taani, 2016, Moe Koyano

Poiss on lummatud tüdrukust, kes oskab võlukunstitrikke. Ta jälitab tüdrukut. Unistuste ja reaalsuse segunedes muutub poiss armukadedaks, kui mõistab, et tüdrukul on tunded hoopis kellegi teise vastu.

Võõrkeha

Foreign body, "Cialo obce"

Baltikumi esilinastusPoola, 2016, Marta Magnuska

Võõrkeha elab oma elu. Sa ei saa sellest lahti. See on alati sinuga, sa vajad seda. Hellita seda kummalist osa endast, ära ürita selle pikka sasitud karva maha ajada. See on lugu millestki, mis esmapilgul tundub eriskummaline, aga lõpuks saab sellest meile kõige südamelähedasem asi. „Võõrkeha” räägib nii sisemisest kui ka välimisest muutumisest.

Moulinet

Eesti, 2017, Sander Joon

Olles mõrvanud oma kaaslase, läheb vehkleja teekonnale, et näha, mis on teisel pool piiri.

Kütid

Hunters

Iisrael, 2017, Cohen Amit

Poiss, kes tahab ühineda küttide salgaga, peab tuleprooviks tulistama haavatud karu.