Registreeru

Oma parimates kolmekümnendates arhitekti Ryota Nonomiya elu on pealtnäha ideaalne. Aina kiiremini liikuv karjäär edukast arhitektuurifirmas, mehe hiliseid kojutulekuid alati naeratusega vastu võttev armastav abikaasa Midori ning imearmas kuueaastane poeg Keita, kes võlub kõiki algkooli sisseastumiseksamil rääkides, kui mõnus on isaga tuulelohesid meisterdada. Aga ootamatult hakkab Nonomiyade unelmasse tekkima aina rohkem mõrasid.

Tegelikult on lugu tuulelohedest ainult õpetajate meelitamiseks päheõpitud hädaabinõu ning Ryotat huvitab elus vaid karjäär. Selleks ettevalmistused ei alga iialgi liiga vara, isegi siis, kui tegu on tema kuueaastase pojaga. Krahh saabub koos algkooli vastuvõtmiseks vajaliku vereanalüüsiga, kus selgub, et Keita polegi oma, vaid imikuna läinud sünnitusmajas vahetusse lihtsakoelise ning elektritarvete müügiga tegeleva Saikide perekonna samaealise võsukese Ryuseiga. Haigla ning Ryota vanemate soovitusel peaksid perekonnad traditsioone arvesse võttes lapsed tagasi vahetama – kuid kumb on elus olulisem, kas vere- või hingesugulus?

Jaapani filmikunsti suure humanisti ning ühtmoodi ennast kommerts- ja autorifilmis kodusena tundva Hirokazu Kore-eda "Nagu isa, nõnda poeg" on südantsoojendav ning ajatu draama lapsevanemaks saamisest ning kasvamisest ja nendest imelistest hetkedest, mis muudavad suurte ja väikeste elu õnnelikuks.

Sten Saluveer / PÖFF

Jaapan 2013