Registreeru

I Aalto I
Alla 12-aastastele mittesoovitatav!

  • 1h 43 min
  • Dokumentaalfilm, Eluloofilm

Lummav dokumentaalfilm ühest kuulsamast modernsest arhitektist Alvar Aaltost (1898 – 1976) jagab vaatajaga Alvari ja tema arhitektist naise Aino Aalto armastuslugu ning tutvustab arhitekti tööprotsesse ja teedrajavaid ehitisi kõikjal maailmas.

Külastame hooneid Soomes, raamatukogu Venemaal, üliõpilaste ühiselamut USA idarannikul, eramaja Pariisis ja paviljoni Veneetsias. Arhitektuurimaailma superstaariks kujunenud Aalto reisis elu jooksul palju mööda maailma ringi ning suhtles nii Rockefellerite, Le Corbusier' kui László Moholy-Nagyga.

Aaltote ühine kirg disaini ja orgaanilise, inimsõbraliku, puitu ning loomulikku valgust armastava arhitektuuri vastu aitas luua paremat, inimlikke väärtusi silmas pidavat maailma, mida naudime ja hindame praeguseni.

Suureks tragöödiaks osutus Aino surm 1949. aastal, misjärel Alvar abiellus arhitekt Elissa Aaltoga, kellega koostöös valmisid paljud olulised hooned 1950ndatel aastatel.

„Aalto“ on film, mis juba esimestest hetkedest tekitab tunde, et just niisugune see pidigi saama. Maiuspala kõikidele põhjamaise disaini ja arhitektuuri sõpradele, samuti elulooliste filmide austajaile.

Režissöör: Virpi Suutari
Osades: Aivar Aalto