Artise animeõhtu

Tunnustatud ja erilise Jaapani animatsiooni filmiõhtu.

Üritustesari ANIMEÕHTU toob kord kuus publikuni ühe Jaapani või aasia animeeritud filmi, millele eelneb sissejuhatus ja tore mälumäng. Parim võimalus anime filmi nautimiseks!

"Ükskord Tokyos" (Tokyo Godfathers)

"Ükskord Tokyos" (Tokyo Godfathers)

"Ükskord Tokyos" (Tokyo Godfathers)

"Ükskord Tokyos" (Tokyo Godfathers)

Järgmine üritus:

Reedel, 26. juulil kell 18:30 linastub legendaarse Satoshi Koni ("Perfect Blue", "Aastatuhande näitlejatar", "Paprika", "Mälestused") animefilm "Ükskord Tokyos" (Tokyo Godfathers).

Seansi eel mängime Kahooti auhindade peale!


"Ükskord Tokyos" eristub selgelt teiste Koni filmide seast. Siin peaaegu polegi sürrealismi, ebareaalse ja reaalse maailma segunemist, mängu vaataja kujutlusvõimega. Sellegipoolest pole see mingi lihtne film, ehkki algus võib ära petta.

Filmist:
Kolm Tokyo kodutut, keskeakriisis naine, kodunt põgenenud tütarlaps ja õnnetu transvestiit, leiavad jõulude ajal prügikastist imiku. Et meie kolmik on elus halastamatult peksa saanud, otsustavad nad, et peavad beebit aitama, ning suunduvadki kohe tema vanemate otsingutele. Algab blufi komöödia, kuhu kaasatakse maffia, terroristid, emigrandid, huligaanid, homoseksuaalid ja kes iganes. "Ristiisad" tormavad vihma käest räästa alla, kohtavad inimesi nende meelest ammu mahajäetud minevikust, päästavad last üha uuesti vältimatust hukust. Kokkulangevuste arv on meeletu, ent miks ka mitte, on ju jõulud – imede aeg. Teisalt ei tea keegi, milline etendus on selle Tokyo kolmikuga plaanis kellelgi pilvede peal...

Oma kolmanda filmi otsustas Satoshi Kon teha Hollywoodi traditsioonide kohaselt. Ehkki režissöör elas Jaapanis, kasvas ta üles lääne filmide peal, mille hulgas oli palju Ameerika toodangut. "Ameerika filmide faabula on väga täpne, need filmid on lihtsamad, süžeeliine on kergem jälgida," selgitas Satoshi Kon. "Aga selgus, et minu filmid, mis on läänest niivõrd mõjutatud, kuuluvad idale..."
 

Leia üritus ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET SIIT

Järgmine üritus:


Reedel, 16.08 kell 18:30 režissöör Yoshiaki Kawajiri 80ndate kultusanime "Allakäigu linn" (Wicked City/Yôjû toshi, 1987).

PS! Film sisaldab graafilist vägivalda ning on alla 14-aastatele keelatud!

Gootilikke teemasid ja graafilist, erootilist vägivalda ühendades peetakse "Allakäigu linna" Jaapani kinnisvarabuumi perioodi teadusliku ulme anime peamiseks näiteks.

Seansile eelneb sissejuhatus ja/või mängime Kahooti auhindade peale! 

Filmist:
Lugu toimub 20. sajandi lõpus ja vaatleb ideed, kus inimmaailm eksisteerib salaja koos deemonite maailmaga, mille piiri kaitseb piiri tundmatu jõud Must Valvur.

Rahuleping Maa ja paralleeluniversumis asuva Musta Maailma deemonite vahel on lõppemas. Kaks politseinikku, inimene Taki ja naissoost deemon Maki, määratakse kaitsma diplomaati, kes aitab tagada uue lepingu sõlmimise. Radikaalne grupp Mustast Maailma deemoneid püüab diplomaati mõrvata ja lepingu sõlmimist takistada ning ainult nende kahe politseiniku vahel kujunev side suudab Maad hävingust päästa.

Film põhineb Hideyuki Kikuchi romaaaniseeria Wicked City esimesel raamatul Wicked City: Black Guard.
Leia üritus ka FACEBOOKIS!
OSTA PILET SIIT