Регистрация

Uudised

15. JAFF - aasta oodatuim sündmus Jaapani ja animesõpradele

|
22. - 31. oktoobrini võõrustab Artis Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestivali JAFF, mis sel korral saab juba 15 aastat vanaks.

Kinos Artis tuleb festivali jooksul ekraanile 12 täispikka filmi oma tuntud headuses, lisaks lühemaid linateoseid eriprogrammi HAYAO MIYAZAKI + JURI NORŠTEIN=160! raames. Kõigist täispikkadest filmidest seitse on animefilmid, viis mängufilmid ja dokfilmid. Midagi igale maitsele!

Sel aastal tähistavad oma 80. sünnipäeva kaks kuulsaimat nime animafilmide maailmas – jaapanlane Hayao Miyazaki ja venelane Juri Norštein, kes on ammused tuttavad ja suhtuvad teineteise loomingusse vägagi kiitvalt. „Hayao Miyazaki on kõrgeimal tasemel professionaal. Ma olen tema tööstiilist alati
vaimustuses olnud. Tema filmid on hinnatud kaup Jaapani animatsiooni hiiglaslikul turul,” on öelnud Juri Norštein. Miyazaki on samas lausunud: „Me oleme Norštein-saniga eakaaslased ja ilmselt seetõttu on tema looming mulle südamelähedane. Tema filmid on individuaalsed. Ma usun, et paljud neist, eriti „Siil udus”, on
avaldanud suurt mõju ka minu loomingule.” 

JAFFi kavas on meistrite juubelite puhul neljast Noršteini lühifilmist koosnev programm (sh "Siil udus"), juubeliks valminud 30 min dokumentaalfilm "Juri Noršteini laupäevad", Lev Atamanovi "Lumekuninganna", mis kannustas Miyazakit pühendama oma elu animatsioonile, ning "Hullumeelsuse ja unistuste kuningriik" - täispikk dokfilm maailma ühe kuulsama animatsioonistuudio Ghibli telgitagustest ja selle ühest põhitegijast Hayao Miyazakist. 

Filmid linastuvad kas eesti- ja inglise-, vene- ja inglise- või inglisekeelsete subtiitritega. 

TUTVU PROGRAMMI JA FILMIDEGA LÄHEMALT SIIN