Регистрация

Uudised

Värske Läti ja Leedu kino tasuta Artises

|
Juba neljandat korda võõrustab kino Artis Balti Filmipäevi. Kahel augustikuu õhtul tulevad ekraanile Läti ja Leedu filmiloome paremikku kuuluvad filmid, mis linastuvad eesti - ja inglisekeelsete subtiitritega ning on kõigile TASUTA.

Kolmapäeva, 26. augusti õhtul avab filmipäevad Läti animafilm "Jakob, Mimi ja rääkivad koerad"Tunnustatud Läti animarežissööri Edmunds Jansoni esimene täispikk film viib vaatajad ajastukohasele, aga mängulisele rännakule. Nautimiseks kogu perele! Samal õhtul linastub teise filmina "Oleg" - draama Läti unistajast, kes lahkub pere juurest, et Belgias tulusamat tööd leida. 

Neljapäev, 27. august on Leedu päev ja algab see visuaalselt rabava ja vaimuka satiiriga "Nova Lituania", milles tunnustatud reisija ja maadeuurija Feliksas Gruodis arendab radikaalset utoopiaideoloogiat, et vaba Leedu kodanikke ümber asustada ning päästa nad sel moel poolakate, venelaste ja natside poolt ähvardava ohu eest. Kahjuks ei ole ta aga nii osav, et kaitsta oma peaaegu armastusevaba abielu võimuka ämma eest. 

Balti Filmipäevad lõpetab draamafilm "Sasha oli siin", mis uurib lapsendamisega seonduvaid absurdsusi ja usalduse olulisust ühes armastavas perekonnas. 

Rohem infot balti Filmipäevade kohta leiad SIIT

NB: Kassa väljastab tasuta pileteid alates 1 h enne seansse, broneerimisvõimalust ei ole. 

Jälgi üritust ka FACEBOOKIS