Регистрация

Uudised

Parimad dokfilmid täidavad ekraane

|
29. jaanuarist 2. veebruarini saab Artises iga päev näha mitmekülgset valikut maailma parimatest dokumentaalfilmidest.

Dokumentaalfilmide festival DocPoint laieneb 2020. aastal Helsingist Tallinnasse juba üheteistkümnendat korda! Viie päeva jooksul linastub festivali raames Artises ligi 30 uut ja eredat dokumentaalfilmi üle maailma.

 

Dokumentalistika on paremas vormis kui iial varem - tõsielufilm pole kunagi olnud nomineeritud parima võõrkeelse filmi Oscarile, ent sel aastal lõi seni justkui vaid mängufilmidele mõeldud ukse lahti imetlusväärne "Meemaa". Tõsielufilm on ka voogedastushiidude täisväärtuslikuks osaks ning lausa kolme kuldmehikesele kandideeriva doki taga seisab Netflix. Nii Oscarile kui BAFTA-le kandideeriv ning varasemalt mitmeid kümneid auhindu võitnud dramaatiline ja erakordselt emotsionaalne film "Pühendus Samale" on ka üks selleaastase DocPoint'i pärle.

Piirid filmiliikide vahel on sõna parimas tähenduses hägustumas ning dokfilm vaatab mängufilmile eksperimenteerimisjulguses võrdselt otsa. Ka selle aasta DocPointi kavast leiab julgeid vormikatsetusi, mis suhtuvad žanripiiridesse väga mänguliselt. 

 

Tutvu filmide ja kavaga SIIN