Регистрация

Uudised

Artis kutsub vaatama värskeid Euroopa lastefilme

|
12. – 20. oktoobrini kestvatel laste filmipäevadel on Artise ekraanidel uued eestikeelsed Euroopa lastefilmid nii mudilastele, koolilastele kui tervele perele.

Kavas on neli südamlikku filmi ja animatsiooni, mis tutvustavad erineva käekirjaga režissööride loomingut. Paljud lasteaia- ja koolilapsed on harjunud kinos vaatama eelkõige USA filmitoodangut, kuid Euroopa lastefilmide stilistika ja loojutustamise viis on ootamatum, eksperimenteerivam ja originaalsem, pannes väikeste vaatajate fantaasia tööle.

Noorematele lasteaialastele mõeldes on programmi valitud imearmas lühianimatsioonide kassett „Hundid ja hundikesed“ („Loups tendres et loufoques“, Belgia-Prantsusmaa 2019), mis jutustab värvikatest hunttegelastest ning nende seiklustest. Animatsioonikassetis käivad uudsel ja ootamatul viisil läbi ka tuntud muinasjututegelased Punamütsike, kolm põrsakest ning seitse pöialpoissi. Veidi vanematele mudilastele on mõeldud aga täispikk animatsioon „Pääsuke Manou“ (Manou the Swift, Saksamaa 2019), mis räägib pääsukesest, kes kasvab üles uskudes, et on kajakas ning satub siis seiklustesse, mille käigus avastab oma tõelise päritolu.

Algklassilastele on filmipäevadel vaatamiseks animatsioon „Pettson ja Findus. Findus kolib ära“ (Pettersson und Findus - Findus zieht um, Saksamaa 2018), mis põhineb tuntud kirjaniku Sven Nordqvisti armastatud lasteraamatutel vanamees Pettsonist ja kass Findusest. Koolilastele sobib hästi ka suurejooneline Prantsuse mängufilm „Perekonnata“ (Rémi sans famille, Prantsusmaa 2018), mis jutustab 10-aastase orvu Rémi rännakust läbi Prantsusmaa, et jõuda oma päritolu saladuse jälile. Kauni mängufilmi tegevus leiab aset 19. sajandil ning põhineb Hector Malot’ samanimelisel raamatul.

13. oktoobril toimub ka igakuine Artise lastehommik, kus seekord on kavas film „Pettson ja Findus. Findus kolib ära“ ning Artise 10. sünnipäeva tähistamine koos tordiga.  

 

Piletid saadaval kino Artise kassas ja kodulehel www.kino.ee.

Filmidest lähemalt: https://www.kino.ee/Events/lfp

Rohkem infot: Inga Eelmäe / Programmijuht / kino Artis / inga@kino.ee / tel: 663 1376