Registreeru

Uudised

Kinos Artis "Vallatute kurvide" filmiõhtu koos Eve Kivi ja Terje Luigega

|
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
"Vallatute kurvide" tegevustik viib vaataja noorte mootorisportlaste hulka Tallinna Pirita-Kloostimetsa ringrajale. Siin kohtutakse esmakordselt komöödia peategelastega - mitmekordse tšempioni Raivo ja noore naisvõidusõitja Vaikega. Raivo on saavutanud mitmeid võite ringrajal ja noorukil on tekkinud "peapööritus edusammudest". Ta on hoolimatu oma sõprade vastu, suhtub üleolevalt tütarlastesse ja lööb käega kollektiivile. Aga seesama kollektiiv "võtab Raivo käsile" ja toob ta maa peale tagasi. Suurt osa kogu loos etendab Vaike kaksikõde, balletitantsija Maret.
 
Režissöörid Kaljo Kiisk, Julius Kun, stsenarist Dagmar Normet, helilooja Gennadi Podelski, kunstnik Peeter Linzbach, operaator Edgar Štõrtskober.
Osades Terje Luik, Rein Aren, Peeter Šmakov, Eve Kivi, Harijs Liepin, Jaanus Orgulas, Rudolf Nuude, Ants Eskola, Voldemar Panso, Inga Piirits, Heiki Roots, E. Kruuk jt.
 
Katrin Maimik
Eesti Film 100
E-post: katrin@kuukulgur.ee
Tel 56 50 27 21
Kolmel kevadõhtul, 18.05, 25.05 ja 02.06, toovad Goethe Instituut ja kino Artis ekraanile ühe värske Saksa filmi. Filmiprogrammi "Meie ja mina" linastused on kõik eestikeelsete subtiitritega ning publikule TASUTA. Oled väga teretulnud!
10. - 14. maini saab kinos Artis tähistada Eesti filmi sünnipäeva. Kõigil huvilistel on võimalik jagada kolme filmielamust.
9. - 12. mail jõuab Artise ekraanidele kolm eriilmelist filmi Ukraina filmitegijatelt. Kõik seansid on tasuta, pileti asemel kutsume üles annetama Ukrainale
8. Euroopa lastefilmide festival „Lugusid raamatutest“ 16. - 24. aprillini vaid kinos Artis!
Alates 21. märtsist pakub kino Artis Ukraina põgenikele võimalust tasuta kino külastada. Prii sissepääs linastustele on Ukraina kodakondsust tõendava dokumendi alusel.
Alates 24. märtsist linastub piiratud arvu seanssidega kinos Artis 2021. aasta Pimedate Ööde Filmifestivali avafilm - romantiline draama "Minu abikaasa lugu".
6. märtsi õhtul kell 18.20 oled väga oodatud kaasa elama 2019. aastal valminud Ukraina-USA ajaloolisele põnevusfilmile "Alistamatud", mis on suurima eelarvega film, mis Ukrainas kunagi filmitud.
Oled väga teretulnud meie väiksesse meeskonda! Aitäh, kui jagad kuulutust ka sõprade-tuttavatega.
11. veebruarist 11. maini toimub kinos Artis „Lars von Trieri kevad“: nelja kuu jooksul toimuva programmi raames jõuab ekraanile 15 filmi.
Veebruari teisel nädalal meenutame heade filmidega hiljuti meie seast liiga noorelt läinud Prantsuse näitlejat Gaspard Ullieli (1984-2022) ja Kanada režissööri Jean-Marc Valléed (1963-2021).
DocPoint laieneb 2022. aastal Helsingist Tallinnasse juba kolmeteistkümnendat korda! Kuue festivalipäeva jooksul linastub kinos Artis ca 30 uut ja eredat dokumentaalfilmi üle maailma.
14. ja 15. jaanauri õhtul näitame hiljuti Eesti filmiajakirjanike Ühingu auhinna Neitsi Maali 2021 võitjaid - aasta levifilmi NOMAADIMAA ning aasta kodumaist filmi ÜHT KAOTUST IGAVESTI KANDSIN. "Nomaadimaa" juhatab sisse 2021. aasta filmiajakirjaniku tiitli pälvinud Maria Ulfsak-Šeripova!
Läinud 2021. aastal, mil filmimaailm koroonaviiruse tõttu tugevasti kannatas, rõõmustas Artis oma publikut siiski 120 erineva filmiga, lisaks jõudis ekraanile suur valik filme festivalide, eriprogrammide ja eriseansside raames. Oli, mida vaadata! Aitäh kõigile, kes meile filme tõid ja kõigile, kes neid vaatama jõudsid! Allpool on reas 10 filmi, mis enim publikut kokku meelitasid.
Jaanuarikuu keskel tuleb taas Artise ekraanidele põhjarahvaste kinokunst. Filmipäevade eesmärk on heita pilk nende rahvaste kultuurile, kes elavad teisel pool polaarjoont, ja stereotüüpe purustada.
Enne jõule on suur heameel kutsuda kõiki kinosõpru aasta viimasele Daamide valiku kinoõhtule 16. detsembril ja lastehommikule 19. detsembril. Filmid on head ja meeleolu pühade-eelne!
9. detsembrist tuleb viiel korral Artise ekraanile klassikaline tragikomöödia "The Great Mr. laugh", mis pühitseb tummfilmide ajastu pioneere ning teeb austusavalduse CHARLIE CHAPLINI loomingule.
Artise kohvikus püüab pilke Raivo Korstniku näitus "Salongis ja ateljees".
Artises toimuv PÖFF Shorts on Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestival, mis keskendub lühifilmidele ja animatsioonidele, tuues publiku ette viimase aasta uusimad, põnevaimad ja julgeimad filmiteosed.
1. novembrist täiendas valitsus piiranguid avalike asutuste ja ürituste külastamisel. Kinokülastust puudutav on toodud välja allpool.
Oktoobri viimane nädalalõpp toob Artise saalidesse 3 ikoonilist õuduslugu!
22. - 31. oktoobrini võõrustab Artis Jaapani animatsiooni ja elustiili filmifestivali JAFF, mis sel korral saab juba 15 aastat vanaks.
Kino Artis ja Prantsuse Instituut teevad kummarduse hiljuti meie seast lahkunud Prantsuse kino suurkujule Jean-Paul Belmondole (09.04.1933-06.09.2021).
Enne sügisvaheaega, 16. – 24. oktoobrini, vallutab Artise kino Euroopa lastefilmide festival „Lapsed & loodus“. Lisaks kuuele erinäolisele filmile lisavad sel korral põnevust töötoad ja külalised.
10. oktoobril saab kino Artis 12-aastaseks. Sel puhul on meil rõõm loosida ühele õnnelikule kinokülastajale tasuta pääse Artisesse tervelt 12 kuuks.
Fenno-Ugria igasügisene festival Hõimupäevad 2021 kannab sel aastal pealkirja “Põlisrahvad ja loodus”. Kinos Artis tulevad festivali raames ekraanile kolm filmi.
Oktoobrikuu Artišoki kinoõhtu ahvatleb kinopublikut Paul Verhoeveni legendaarse draamapõnevikuga "Ürginstinkt" (Basic Instinct, 1992), milles tegid mällusööbinud rollid Michael Douglas ja Sharon Stone.
21. septembril kell 20 näitab kino Artis samaaegselt koos 27 teise Euroopa kinoga selleaastase LUX publikuauhinna võidufilmi "Kollektiiv" ("Colective"). Kinoõhtu on kõigile tasuta.
EUROPANORAMA 2021 Euroopa filmipäevade raames tutvustatakse uusi Euroopa ja Austraalia lühi- ja dokumentaalfilme.
Septembrikuu Eesti filmi õhtu toob ekraanile Peeter Simmi kauaoodatud draamakomöödia "VEE PEAL". Õhtu lükkavad käima režissöör Simm ja peaosatäitja Rasmus Ermel!
Septembris saab Artises suurel ekraanil nautida kõiki kolme kevadel LUX publikuahinnale võistelnud filmi, mis olid vaadatavad vaid veebikinos. Iga film tuleb ekraanile kahel õhtul ja on publikule TASUTA.
Suve viimasel pühapäeval tuleb lastehommiku raames ekraanile 1972. aasta Jaapani animafilm "Suur Panda ja väike Panda".
24. ja 25. augustil võõrustab kino Artis taas iga-aastast kinosündmust BALTI FILMIPÄEVAD. Kahel järjestikusel õhtul on võimalus vaadata kaht värsket Läti ja kaht Leedu filmi. Seansid algavad kell 19 ja 21 ning on publikule TASUTA.
10. – 13. augustini jõuab igal õhtul kinos Artis ekraanile üks Iraani kino suurmeistri Abbas Kiarostami film.
Artise juulikuu publiku lemmik - kunstiline dokumentaalfilm Mehhiko kuulsaimast kunstnikust Frida Kahlost saab juurde viis seanssi.
Rasmus Merivoo ettearvamatu "KRATT" jõuab esmakordselt Artise ekraanile 28. juulil - EESTI FILMI ÕHTUL!
Ootame väga Sinu kirja kuni 12. juulini, kui usud, et võiksid olla just see, keda otsime. Kuulutuse jagamine sõprade ja tuttavatega on väga teretulnud!
14. juuli on Prantsuse rahvuspüha. Sel ja kahel eelneval õhtul näeb Artises meeleolukaid Prantsuse filme!
"Frida Kahlo – kunstnik, naine, ikoon. Kuid tema lugu peidab midagi palju enamat." Nii tutvustab näitlejanna Asia Argento teekonda läbi Mehhiko maalikunstniku Frida Kahlo elu ja loomingu.
Pärast pikka kinopausi on taas publikut ootamas Artise traditsioonilised üritused Daamide valik ja lastehommik. Esimesed üritused juba 17. ja 20. juunil!
Tunnustatud vene lavastajal Aleksander Sokurovil täitub tänavu 14. juunil 70 eluaastat. Selleks puhuks on režissöör Artise publiku jaoks valinud oma loomingu seast välja neli filmi ning teinud iga filmi ette videosissejuhatuse. Kaht filmi on võimalik nautida TASUTA!
Kui oled tüdinud läägetest romantilistest draamadest, on Briti näitleja, filmitegija ja endise laulja Billie Piperi kirjutatud, lavastatud ja mängitud "Üksildased hinged" Sinu film!
Kolmapäeval, 9. juunil ootab Artis kõiki filmisõpru kodumaise komöödia "Eesti matus" linastusele, millest võtavad osa ka režissöör René Vilbre ja näitleja Peeter Oja.
24. mai hommikul avab kino Artis pärast 11 nädalat ja 5 päeva kestnud pausi taas uksed. Ekraanile jõuab paljugi põnevat!
Kolmapäevast, 3. märtsist on kino Artis vastavalt Vabariigi Valitsuse seatud piirangutele ajutiselt suletud. Piirang kehtib kuni 28. märtsini, kui ei otsustata teisiti.
26. veebruaril stardib Artise uus kinoõhtute sari, mis toob iga kahe kuu järel publikuni ühe väärt filmi minevikust ning väärt külalised, kellega pärast seanssi nähtu üle arutleda.
19. veebruarist ärkab Artise ekraanil ellu Soome arhitektuuri- ja disainiikoon Alvar Aalto. Tema ellu ja töösse avab meile akna dokumentaalfilm “Aalto“.
Kino Artise värske välimuse saanud kohvikus on avatud André Perlsteini fotonäitus „Prantsuse kinolegendid“, mille äratab ellu Prantsuse kinoklassika nädalalõpp 12. – 14. veebruaril.
Kuigi seekord leiab Tallinna dokumentaalfilmide festival aset virtuaalselt, saab Artises nautida kuut värsket kodumaist dokfilmi suurel ekraanil. Piletid on müügil kino kodulehel ja kassas.
Parimad filmid ja põnevad sündmused ootavad filmisõpru taas alates 2. veebruarist, kui Artis sel aastal esimest korda uksed avab.
Erakordne 2020. aasta oli Artise kinole kui Ameerika mäed – publiku arv tõusis ja langes sama järskude lainetena. Uhkust võib tunda mitme Eesti filmi üle, mis sel pöörasel aastal vaadatuimate hulka jõudsid.
Alates 28. detsembrist on kino Artis vastavalt Vabariigi Valitsuse seatud piirangutele ajutiselt suletud. Piirangud kehtivad kuni 17. jaanuarini, kui ei otsustata teisiti.
2000ndate alguse Lõuna-Korea kino üks kõige mõjukamaid ja modernse Aasia kino üks kõige tähtsamaid režissööre Kim Ki-duk saanuks 20. detsembril 60-aastaseks. Artis mälestab Kimi 16.-22. detsembrini üheksa tema loodud filmiga.
Esmaspäeval, 16. novembril kell 18:20 on Artise kinos EUROOPA KINOÕHTU. Ekraanil on tõeliselt hea Norra-Rootsi draama "LOOTUS" ning sissepääs on kõigile tasuta!
Miloš Formani filmipäevad toovad publiku ette nii filmid Formani lavastajakarjääri algusest kui tema tähtteosed „Lendas üle käopesa“ ja „Amadeus“.
Ootame väga Sinu kirja kuni 21. oktoobrini, kui usud, et võiksid olla just see, keda otsime. Kuulutuse jagamine sõprade ja tuttavatega on ka väga teretulnud!
22. oktoobrist tuleb kümne seansiga Artise ekraanile Prantsuse ajastudraama "Põleva tütarlapse portree" - läbi ja lõhki Artise publiku film.
Laupäevast, 10. oktoobrist tuleb 10 seansiga kino Artise ekraanile võrratult ilus dokumentaalfilm, mis näitab, kuidas inimene ja loodus saavad olla õnnelikus suhtes.
10. – 18. oktoobrini ootab kino Artis lapsi, noori, peresid ja kõiki teisi huvilisi vaatama uusi põnevaid joonis- ja dokumentaalfilme loodusest ja loomadest.
24. - 27. septembrini pakub Artis kinonostalgiat või väärt võimalust tutvumiseks legendaarse vene režissööri Andrei Tarkovski (1932 – 1986) filmidega.
HEAD ARTISE KÜLASTAJAD!
Eesti oma koroonaäpp HOIA on nagu tark mees taskus - teavitab Sind, kui leiab, et oled olnud lähikontaktis mõne nakatunuga. Töötab seda paremini, mida rohkemad inimesed äppi kasutavad. Artis soovitab!
Soe, inimlik ja vägagi aktuaalseid teemasid puudutav dokumentaalfilm viib meid Balkani mägede vahele, kust võib veel leida elu, milletaolist me enam Euroopas ehk ettegi ei kujuta.
4. - 13. septembrini jõuavad Artises ekraanile maailmakuulsa Jaapani filmilavastaja AKIRA KUROSAWA (1910 – 1998) filmid.
Juba neljandat korda võõrustab kino Artis Balti Filmipäevi. Kahel augustikuu õhtul tulevad ekraanile Läti ja Leedu filmiloome paremikku kuuluvad filmid, mis linastuvad eesti - ja inglisekeelsete subtiitritega ning on kõigile TASUTA.
15. - 22. augustini on kõikidel kinogurmaanidel võimalus kaasa elada kaheksale filmilindilt linastuvale filmile. Kino nagu vanasti!
Judy Garlandi rolli eest nii Kuldgloobuse kui Oscariga tunnustatud Renée Zellweger on kahel õhtul taas Artise ekraanil.
Märtsikuust alates pausil olnud DAAMIDE VALIKU KINOÕHTUD saavad augustist taas hoo sisse!
Seitsmel juulikuu õhtul toob Artis tagasi ekraanile põneva valiku publiku lemmikfilme 2019.-2020. aastast. Teiste seas on hittfilmi "Tõde ja õigus" lühendatud versioon, mida Eestis pole veel kunagi näidatud.
Kinopaast on läbi. Tänasest, 1. juuni hilishommikust alates saavad pealinna kinosõbrad jälle suurelt ekraanilt filme nautida.
Kolmandat korda järjest tuli Artise aasta menukaim film Eesti tegijatelt, lüües konkurente seegi kord pika puuga ning järgmist kodumaist filmi koguni viiekordselt.
13.-15. veebruarini võõrustab Artis Talviseid Rahvusvähemuste Filmikultuuri Päevi, mis seekord toovad ekraanile 4 omanäolist filmi, viies kinosõbrad nii Põhja-Rootsi, Soome, Jakuutiasse kui Arktikasse. Kasuta võimalust näha ja kogeda maailma ja väikeste rahvaste erilisi palgeid!
29. jaanuarist 2. veebruarini saab Artises iga päev näha mitmekülgset valikut maailma parimatest dokumentaalfilmidest.
Alates 8. jaanuarist toob Artis loetud arv kordi ekraanile suurejoonelise eluloolise filmi „Judy“, milles legendaarseks Ameerika filminäitlejaks ja lauljaks Judy Garlandiks kehastub Oscarivõitja Reneé Zellweger.
Reedest pühapäevani tulevad kinos Artis Eesti publiku ette kolm tähelepanuväärset filmi, mis kandideerisid 2019. aasta Euroopa Parlamendi LUX Prize auhinnale. Filmipäevad avab 6. detsembri õhtul võidufilm.
12. – 20. oktoobrini kestvatel laste filmipäevadel on Artise ekraanidel uued eestikeelsed Euroopa lastefilmid nii mudilastele, koolilastele kui tervele perele.
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
22. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis retrohõnguline prantsuse romantiline komöödia "Populaarne tüdruk" (Populaire), mille keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused. Filmi peaosades mängivad prantsuse populaarseim poissmeeste kehastaja Romain Duris ("Südametemurdja", "Molière") ja vendade Dardenne'ide Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud filmiga "Laps" (L'Enfant) rambivalgusesse tõusnud Déborah François.
Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuval Euroopa lastefilmide festivalil toimuvad tasuta meediakoolitused lapsevanematele saavad väärika punkti Henry Kõrvitsa juhitava vestlusringiga meedia tähelepanu all üles kasvamisest, millest võtavad osa kunagised lapstähed.
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Seni kuni vanad kinoprofid aega Cannes’is veedavad, tuleb uus põlvkond peale. Ja eesti filmi tulevik näib helge.
Sõbralik Artise ja Tallinnfilmi seltskond saadab praeguse perenaise lapsehoolduspuhkusele ning otsib uut aktiivset kohvikujuhatajat.
11. - 15. mail toimub kinos Artis filminädal "Artistid Artises", mis toob ekraanile dokumentaalfilmid märkimisväärsetest kultuuritegelastest. Eriliseks teeb ürituse asjaolu, et korraldamise eest vastutavad noored vabatahtlikud filmihuvilised.
Reedel, 11. mail kell 21:30 toimub kinos Artis omalaadne kontsert-performance METROPOLIS – KINO KONZERT, milles Põhjala riikide muusikud defineerivad uuesti Fritz Langi legendaarse ulmeklassika "Metropolis" helipilti. Originaalis orkestrimuusikaga linastunud armastus-, düstoopia- ja ühiskonnakriitilisele loole on lisatud 80 aastat pärast esilinastust leitud osad, mida peeti lõplikult hävinuks, ning uue, elektroonilise kõlapildi loovad alternatiivinstrumentidel musitseeriv Soome avangardtrio Cleaning Women, mürataustadega katsetav Petrozavodski muusik Ivan Afanasjev Venemaalt ja Norra muusikud-heliloojad Gudmund Østgård ja Nasra.
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
13. - 20. aprillil toimub kinos Artis kultuurikuu "Saksa kevad" raames filminädal "Musik.Film.Woche", mille raames linastub 7 erinäolist muusikalist linateost klassikast avangardini, eluloofilmid kõrvuti dokumentalistikaga. Filminädala avab 13. aprillil kell 19:30 parimaks Saksa filmiks tunnistatud Joseph Vilsmaieri tõsielusündmustel põhinev draama "Comedian Harmonists", mille kordusseanss toimub 20. aprillil kell 11:00 väärikate kinohommikute programmis. Enamik filme linastub eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Pühapäeval, 18. märtsil esitletakse Eesti filmi 100. sünnipäeva raames kinos Artis Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakonna III lennu tudengite kõige esimesi filme. Koondnimetuse all "Pole sõnu" esitlevad oma debüütteoseid režissöörid Anna Hints, Doris Tääker, Eva Kübar, Heinrich Sepp, Margus Raid, Nele Kirsipuu, Reino Aedmäe, Sander Maran, Sandra Z ja Sten-Jaago Vesso. Programmi ainus avalik seanss toimub kinos Artis 19. märtsil kell 19:15.
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.
1. märtsil kell 17:20 toimub HISPAANIA KINO FESTIVALI raames kinos Artis katalaanikeelse dokumentaalfilmi EL BULLI lisaseanss. Film on subtitreeritud eesti ja inglise keelde.
27. veebruarist 4. märtsini toimub Tallinnas kinos Artis ja 5. - 9. märtsini Tartus kinokeskuses Cinamon Hispaania kino festival, mille raames jõuab ekraanidele valik viimastel aastatel hispaaniakeelses kinos tunnustust leidnud linasteoseid.
24. - 26. veebruaril kell 17 linastab festival DocPoint Tallinn kinos Artis kolmeks temaatiliseks programmiks koondatud Eesti nõukogudeaegse dokumentalistika põnevamaid ja kurioossemaid teoseid. Talinnfilmi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivisügavustest jõuavad ekraanile poliitika, poeesia ja olme märksõnade alla jagatud filmilindid. Filmiüritus toimub Eesti filmi 100. sünnipäeva raames.
Reedel, 10. veebruaril esilinastub kinos Artis prantsuse animaautorite Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli põnev perefilm "Üks kass Pariisis", mis nomineeritud parima animafilmi Oscarile. Film linastub eesti keelde dubleerituna Tallinnas kinos Artis ja Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Cinamoni kinokeskuses, Rakvere Teatrikinos, Viljandis Männimäe külalistemaja kinos ning üle Eesti Kinobussi vahendusel. Kinos Artis on alates 13. veebruarist võimalik filmi vaadata ka originaalkeeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
9. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm "Pärand".
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.