Moldova filmipäevad

22. - 24. maini on erakordne võimalus näha kinos Artis TASUTA Moldova filme!

Kes veel ei tea, siis Moldova on ca 3 miljoni elanikuga riik Euroopas, kes püüdleb innukalt Euroopa Liitu ja loodetavasti see neil ka õige pea õnnestub.

Moldova kinokunstist ei tea me justkui midagi, ometi tehakse seal samuti pidevalt filme ja väikese osakese me siinse publikuni toome.

Filmide läbivateks teemadeks võiks olla parema elu poole pürgimine ja võitlus korruptsiooniga.

Kõik filmid linastuvad eestikeelsete subtiitritega ja on publikule tasuta! Piletid saab kätte kino koduleheküljelt ja kino kassast.

Filmipäevade korraldamist toetavad Kultuurkapital ja Moldova Saatkond Eestis.

Kolmapäeval, 22.05 kell 19:00 ”Tõenäosuse jõud” (Puterea Probabilitatii)

133 min
Märul, triller, romantika
Moldova 2023
Rež: Ivan Naniev
Osades: Bogdan Bitlan, Aurel Pintea, Valery Moon jt.

Kaasahaarava linaloo peategelased on politseinik Vlad ja tema salateenistuses töötav kamraad Radion. Mehed hakkavad lahendama kadunud laste juhtumit, mis on haaranud õudusesse kogu linna. Nendega liitub ka vapper politseinik Afina. Mida enam nad asja edasi uurivad, seda enam niidiotsad omavahel kokku lähevad ja põhjust väriseda on erinevatel tegelastel nii võimuladvikus kui "eliidi" seas.

Piletid leiad SIIT.

Neljapäeval, 23.05 kell 19:00 ”Ristimine” (Botez)

85 min
Draama, põnevik 
Moldova 2019
Rež: Ivan Naniev
Osades: Ecaterina Cojocaru, Andrei Reshalov, Tais Razumovskaya jt.

Filmi tegevus algab 80ndate alguse Moldovas, kus laste ristimine on nõukogude võimu poolt keelatud. Pereema Maria soovib last siiski ristida ja laseb seda teha salaja. Pereisa töötab miilitsas ja astub oma naise vastu. Naine peab taluma kodust vägivalda ja sellest ringist välja saada on väga raske. Kui NL laguneb ja riik iseseisvub, ei ole pereisal enam "uhket" ametikohta ja perekond elab vaesuses. Üks võimalus end majanduslikult aidata on minna illegaalselt Itaaliasse tööle. Läbi raskuste töötab Maria end Itaalias üles ja kogub raha, et koju tagasi minna. Lõpuks, pärast kaheksat aastat tagasi koju naastes ei ole miski enam endine.

Piletid leiad SIIT.

Reedel, 24.05 kell 19:00 ”Kaunis korruptsioon” (Beautiful Corruption)

108 min
Draama
Moldova 2018
Rež: Eugen Damaschin
Osades: Igor Babiac, Ion Bors, Valeriu Andriuta jt.

Andrei töötab autopesijana ja unistab paremast tulevikust. Riik on korrumpeerunud, igaüks võitleb vaid oma huvide eest. Tundub, et aus olla ei ole võimalik ja kui tundub, et elus enam hullemaks minna ei saa, siis saab küll. Kas Andrei leiab oma oludest väljapääsu.

Piletid leiad SIIT.

Leia see üritus ka FACEBOOKIST!