2. detsembril tähistatakse Maria Callase 100. sünniaastapäeva!

Suure sündmuse puhul näitame kontsertfilmi "CALLAS - PARIIS, 1958" ja 2018. aastal eksklusiivselt kinos Artis linastunud dokumentaalfilmi "Maria Callas".

"CALLAS - PARIIS, 1958

25.11 - kell 19.00
26.11 - kell 15.00
03.12 - kell 14:00

See 1958. aasta kontsert on nüüd esmakordselt toodud publiku ette täielikult värvilisena ja 4K kvaliteedis - hoolikalt taastatud hiljuti leitud originaalselt 16mm filmirullidelt ja värskelt avastatud heliallikatelt - see on võimalus kogeda seda ajaloolist etendust seninägematus hiilguses. Kontsertetenduses esitatav repertuaar näitab Maria Callase parimaid külgi nii ooperilaulja kui ka ooperinäitlejana. Visuaalsed elemendid olid tema kunstis vähemalt sama olulised kui vokaalsed aspektid.

HAARA PILET
"Maria Callas" (2017)

02.12 - kell 20.30

Tom Volfi "Maria Callas" on esimene film, milles jutustatakse legendaarse kreeka-ameerika ooperilauljanna elukäik täelikult tema enda sõnade kaudu. Lugu antakse edasi läbi etenduste, teleintervjuude, koduvideote, perekonnapiltide, erakirjade ja avaldamata memuaaride, millest enamik oli avalikkusele varem tundmatu. Film toob päevavalgele ühe erakordse naise olemuse, kellest sai vaatamata oma tagasihoidlikule algusele New Yorgis rahvusvaheliselt tunnustatud glamuurne superstaar ning üks kõigi aegade suurimaid artiste.
Volfil kulus materjali kokku kogumiseks neli aastat vaevarikast uurimistööd, millesse kuulus ka suhtlemine paljude Callase lähimate sõprade ja koostööpartneritega, kes lubasid selles filmis jagada oma isiklikke mälestuskilde. Episoodides, kus originaallindistused polnud saadaval, loeb Callase sõnu Joyce DiDonato, kes on hetkel üks ooperimaailma suurimaid staare.
HAARA PILET