Registreeru

"The Great Mr. Laugh" on klassikaline tragikomöödia, mis pühitseb tummfilmide ajastu pioneere ning teeb austusavalduse Charlie Chaplini loomingule. See toob ekraanile Mr. Laughi traagilised ja absurdsed juhtumised ajal, mil põhja käinud esineja üritab oma karjääri loojangus veel päikesekiiri leida.

Film on loodud varaste tummfilmide vaimus, järgides iga toonast filmitegemisele iseloomulikku detaili. Nii nagu filmikunsti esimeste teoste puhul, kutsuti ka selle filmi loomisel abiks kohalikud taustanäitlejad, kes töötasid koos tuntud professionaalsete näitlejatega.

Filmi looja ja peaosatäitja Pekka Puolakka alustas "The Great Mr. Laugh" stsenaariumi kirjutamisega 2014. aastal ning võtted toimusid Tallinnas 2020. aasta oktoobris. Filmi produtseeris Hillside OÜ, stsenaariumi kirjutas ja näitlejad valis Pekka Puolakka, režii eest vastutas Laura Lisete Roosaar, kaamera taga oli Ants Tammik, kes tegi ka montaaži ning muusika lõi Tuomas Törmi. Lokatsioonid olid Siim Neilandi pärusmaa ning grimmi eest kandis hoolt Kelli Neitsov.

Osades: Andres Ots, Mareike Nool, Pekka Puolakka, Ergo Küppas ja Priit Vainus.

NB: Tegemist on tummfilmiga, sel puudub dialoog ning vahekaartidel on eestikeelsed subtiitrid!