Registreeru

I Heino Pars 95! I
Lubatud kõigile

  • 2h 00 min
  • Animatsioon

Legendaarse nukufilmilavastaja Heino Parsi 95. sünniaastapäeva puhul linastub 13. oktoobri õhtul Artises kolm klassikaks saanud lastefilmi: „Väike motoroller“ (1962), „Naerupall“ (1984) ja „Meemeistrite linn“ (1983).

Filmidele järgneb avalik arutelu "Kuidas kõnetada last filmikeeles?"

Arutletakse lastefilmide mineviku ja tuleviku üle. Milliseid lastefilme toodetakse? Mida tänapäeva lapsed ootavad? Mida näeb laps animafilmis? Paneelil kõnelevad Kaspar Jancis, Kristel Tõldsepp, Sergei Kibus, Janno Põldma ja teised lastele suunatud filmide loojad, produtsendid, stsenaristid.

Heino Pars oli üks Eesti nukufilmi traditsiooni alusepanijaid, keda hinnatakse ennekõike unikaalse maailmatunnetuse ja populaarteadusliku lähenemise poolest. Loomingulise panuse eest pälvis vanameister Valgetähe V klassi teenetemärgi ja PÖFFi elutööpreemia. Käesoleva aasta 13. oktoobril tähistanuks Pars oma 95. juubelit. Režissööri mitmekesise pärandi austamiseks on sünnipäevanädal pühendatud Parsi filmidele. Vanameistri looming jõuab inimesteni nii kinolinal kui ka voogedastusplatvormidel.

Oodatud on igas vanuses lastefilmisõbrad ja kõik, kellele teema südamelähedane on!

Pilet täiskasvanutele 5,5€ ja lastele 3,5€.

Režissöör: Heino Pars