Registreeru

I Eesti lühidokumentaalid - DocPoint 2019 I

  • 1h 17 min
  • dokumentaalfilm, lühifilmid

Esteetilistel põhjustel

Filmi peategelane Andres Kurg on kunstiajaloolane, kellele meeldib Taani arhitektuur, eriti 50-60ndate modernism ning ta tahaks seetõttu sinna ka elama asuda. Kuidas reageerib Taani ühiskond ja bürokraatia, kui potentsiaalsel immigrandil on ainult esteetilised motiivid? “Esteetilistel põhjustel” valiti 2000. aastal Eesti Filmiajakirjanike Ühingu poolt aasta parimaks filmiks.

Režissöör: Marko Raat

Eesti, 1999

Soonlepa saladus

Kolm noort hinge – nõid, kunstnik ja filoloog on väikese Soonlepa küla kolm viimast aktiivset elanikku. Vaatamata nende kõrgele eale rikastavad nad oma igapäeva elu kunsti, maagia ja mälestustega. Ühel päeval kaotab küla oma kolmanda jala, kui 79-aastane Aino teadmata ajaks haiglasse saadetakse, jättes küla viimased mehed üksinda oma maailma.

Jihlava rahvusvaheline dokumentaalfilmi festival 2018, parim Kesk- ja Ida-Euroopa tudengifilm.

Režissöör: Mihkel Oksmann

Eesti, 2018

Süda Sõrve sääres

Süda Sõrve sääres on poeetiline dokumentaalfilm meestest, kellede hinged on täis ilu, tuld ja elujõudu aga ka ääretut üksindust. Need mehed elasid Sõrve sääres Põdra külas, kus nende ainukene mängukaaslane oli ei keegi muu, kui kaval viinakurat. Villi jutustab loo sellest, kuidas viinakurat tema sõbrad trikkidega ära meelitas. Aga kuidas siis Villi ikka veel elus on?

Režissöör: Eeva Mägi

Eesti, 2019