Registreeru

I Maailmaparandajad + The Last Lesson DocPoint 2019 I

  • 1h 07 min
  • Dokumentaalfilm

Maailmaparandajad

Noored elluastujad avaldavad oma mõtteid elust ja armastusest. Keskkooli lõputunnistuste pidulik kätteandmine ja intervjuud lõpetajate ning õpetajaga. Noored tantsivad jenkat ja tunnevad rõõmu kooli lõpetamise üle. Teravmeelne visand tolleaegsest põlvkonnast.

Viimane koolitund

Ühes Krakowi keskkoolis õpib hulk õpilasi, kes on samasugused nagu õpilased ikka oma akne ja poeesia, ebakindluse ja elurõõmuga. Nad püüavad sobituda maailma, klassi, kogukonda, iseendasse.

Kaamera ei sekku hetkeksi nende tegemistesse ega plaanidesse, aga on pidevalt kohal – väga lähedal, otse keset õpilaste eravestlusi ja sebimisi. Mitmed õhku visatud teemad nagu näiteks Poolas kohustuslikud piiblitunnid, mida viib läbi üks eriti sümpaatne nooremapoolne jumalateener, karjuksid justkui autoripoolse provokatsiooni järgi, aga autor ei lähe liimile. Tulemuseks on kristlikult tasakaalukas sissevaade keerulisse teemasse.

“Viimane koolitund“ pakub hulgaliselt nostalgilist (ja kohati ebamugavat) äratundmisrõõmu. Tuntud Poola kvaliteedis (ehk väga hästi) tehtud vaatlev dokfilm, mis on ühest küljest väga kaasaegne, aga teisalt täiesti aegumatu.

Tristan Priimägi