Registreeru

I Vägen till Ann-Christine I
Alla 16-aastastele mittesoovitatav!

  • 0h 58 min
  • dokumentaalfilm

57-aastaselt otsustas Rootsi kirikuõpetaja Åke enda tõelist mina näidata. Åkest sai Ann-Christine.

Åke töötas Rootsi Kiriku juures kirikuõpetajana ja elas pealtnäha tavalist elu koos naise ja lastega, kuid sügaval sisemas tundis ta end hoopis kellegi teisena. Åke sündis poisina 1952. aasta sügisel ja avalikkusele tuli ta esimest korda Ann-Christine’na välja 2. augustil 2010. Ta ei unusta seda kuupäeva kunagi – päeva mil ta tegi esimesed ebakindlad sammud Malmö tänaval, kontsakingades.

Film räägib Åke/Ann-Christine isikliku loo naisena „välja tulemisest“ töökohas, perekonnas ja ühiskonnas. See on lugu soo- ja seksuaalidentiteedist, eelarvamustest ja soovist olla see, kes sa oled.

Režissöör Helena Isaksson Baeck jälgis Åke’t/Ann-Christine’t kolme aasta jooksul. Tulemuseks sai intiimne portree ausameelsest inimesest, kel on tohutu julgus.

6.–9. juulini toimuv Baltic Pride seisab vaba ja hooliva ühiskonna eest, kus kõigil on hea ja turvaline elada, olenemata seksuaalsusest, sooidentiteedist ja eneseväljendusest. Kõik Baltic Pride’i üritused peale pidude on tasuta. Kohapeal on võimalik teha sularahaannetusi, et toetada Eesti LGBT+ teemalist huvikaitsetööd.

Üritust toetab Rootsi Suursaatkond Tallinnas / Embassy of Sweden in Tallinn.

Filmid on publikule TASUTA. Sissepääs kinno toimub elavas järjekorras.

Režissöör: Helena Isaksson Baeck