Registreeru

I Последний генерал-фельдмаршал I

  • 0h 52 min
  • Dokumentaalfilm

Film portreteerib kunagise tuntud Vene ühiskonnategelase krahv Dmitri Miljutini (1816—1912) elu ja saatust, keda tunnustati kõrgelt juba tema eluajal kui edumeelset ministrit-reformaatorit.

Tema isiklik elu ja armastuse lugu on aga kui muinasjutust – Dmitri Miljutin elas koos oma abikaasa vürstinna Natalia Miljutinaga koos 69 aastat, nad kasvatasid üles kuus last ning lahkusid siit ilmast peaaegu ühel päeval.

Filmis põimuvad krahv Dmitri Miljutini suured ideed ja tsaariõukonna intriigid, mis jõuavad välja tänapäeva, kui Moskva Novodevitše kloostri kirikuaias taastatakse 1930.-tel aastatel hävitatud perekond Miljutinite hauaplats.

Filmile „Viimane kindral-feldmarssal“ eelnes dokumentaalfilm „Vene vürstinna Eesti missioon“ (2014), mis räägib Dmitri Miljutini vanimast tütrest, vürstinna Jelizaveta Šahhovskajast (1844 – 1939), legendaarse Eestimaa kuberneri, vürst Sergei Šahhovskoi (1852 – 1984) abikaasast. Tänu vürtsinna toetusele avati tsaarivõimu ajal Eestis vaesemate inimeste jaoks varjupaiku , koole, raviasutusi ning asutati Pühtitsa klooster.