Registreeru

I Suur võistlusprogramm III 2016 I

  • 1h 04 min
  • animatsioon

Esmakordselt festivali 18-aastase ajaloo jooksul ei sõltunud võistlusprogrammide valik vaid ühe isiku maitsest ning valiku tegi 3-liikmeline žürii. Võistlusprogrammi koostamisel käsitles žürii iga filmi kui eraldi filmikunstilist tervikut, lähtudes hindamisel igale filmile omapärastest kvaliteetidest.

KASS KOHTUB KOERAGA

Belgia, Kanada, Holland 2015, 11'

Rež: Paul Driessen

Prod: Il Luster, S.O.I.L., National Film Board of Canada

"Kass kohtub koeraga" võtab tüüpilise multikategevuse - koerte ja kasside tagaajamine - aga mängib meie tavapäraste ootustega ettearvamatul viisil. Nelja animeeritud lugu kuvatakse ekraanil samaaegselt, mis juhib ja eksitab meid erinevate järeldusteni jõudma.

TANGO

Brasiilia 2016, 12'

Rež: Francisco Gusso, Pedro Giongo

Prod: Antonio Junior, Francisco Gusso, Pedro Giongo

Pärast aastaid kestnud põuda hakkab eraldatud Aiataki jõe allikail kasvama salapärane kartul. Varsti on kõik valmis suureks tangorituaaliks. Inimeste jaoks on see uue ajastu algus. Inspireeritud Kafka novellist "Näljakunstnik".

TINT KOHTUB TÜHIMIKUGA

Poola 2016, 6’

Rež: Tymoni Albrzykowski

Film on must-valge, abstraktsete geomeetriliste vormide rütmiline metamorfoos. Selle dramaturgia põhineb puhtalt vormil ja väljendusrikkal muusikal. Film on teostatud täielikult kaamerata otse 35 mm filmilinti töödeldes.

UUT AASTAT OODATES

Läti 2016, 8’

Rež: Vladimir Leschiov

Prod: Lunohod, Vladimir Leschiov

Üksildase tänavakoristajanna kiri tundmatule, kirjutatud aasta esimesel päeval eelmisest aastast. Aasta, mis möödub jälgides aastaaegu, unistades järgmise aasta imest.

FATCULA

Eesti 2016, 9’

Rež: Martinus Daane Klemet

Prod: Kalev Tamm

Spordiklubi kõrvale ehitatakse müstilist ilukirurgia kliinikut, mis ähvardab klubi omanikku laostada. Mis selles kliinikus toimub? Lahendus paistab olevat "Fat Burneri" pudelis.

NÄGEMIST, BALTHAZAR

Šveits 2016, 9’

Rež: Rafael Sommerhalder

Prod: Stella Händler

Hernehirmutis, torm, murtud jalaluu. Merekarbi kõlav hääl. Lahkumine igaveseks.

AKNAD

Venemaa 2016, 8’

Rež: Angella Lipskaya

Prod: SHAR

Absurdne lugu elust akende taga.