Registreeru

Anna elab üksildases külakeses Sitsiilias ning tema avarates vaikuseküllastes ruumides liigub peale tema ainult meistrimees Pietro. Annal on aga mure: tema poja Giuseppe tüdruksõber Jeanne on tulnud Prantsusmaalt kallimale külla, kuid Giuseppe on kadunud ja nii on Jeanne sunnitud koos Annaga teda koju ootama.

Filmi avakaadrites liigub kaamera aegamisi ristil oleva Kristuse kujutise ümber, andes aimu valitsevast leinameeleolust ja tutvustades filmi peent visuaalset stiili. Vaikus ja eraldatus on kaks võtmeelementi, mis aitavad Annal ja Jeanne'il kujundada välja oma suletud maailma, kus on raske tõde valest eristada – need kaks on nii tihedalt läbi põimunud, et lõppkokkuvõttes ei olegi enam tähtis, kes valetab ja kes mitte.

"Ootus" koosneb pausidest ja vaikusehetkedest, mida täidavad lummavalt fantaasiaküllased pildid ja Juliette Binoche'i südantsoojendav näitlejasooritus. Leonard Coheni ja Arvo Pärdi muusika on tõeline täpp i peal, luues taevaliku atmosfääri, kus aeg ja ruum kaovad, sundides meid loobuma oma eeskujudest ja langema nõidusliku Sitsiilia maastiku lummusesse.

Režissöör Piero Messina on õppinud filmikeelt sellistelt kaasaja kinokunsti suurkujudelt nagu Paolo Sorrentino. Selle meisterliku debüüdiga on ta kirjutanud end tulevaste parimate Itaalia režissööride hulka, kellel tasub silm peal hoida.

Giampietro Balia / PÖFF

Itaalia / Prantsusmaa 2015