Registreeru

Bispebjerg on linnaosa Kopenhaagenis, mille kohta kohalikud ütlevad lihtsalt Nord-Vest. Eesti keelde tõlgituna tähendab Nord-Vest ilmakaart loe. Nord-Vestis elutseb märkimisväärne Lähis-Ida immigrantide kogukond.

Casper on murdvaras. Ta vaatab kinnisvarakuulutustest välja koha, kuhu sisse murda, ja pärast müüb varastatud kraami kohalikule araablasest kokkuostjale Jamalile. Murdvargusi pisisuli tempudeks pidaval Casperil on Jamali ja kohalike araablaste ahistamisest villand. Teda ei respekteerita, ta lastakse rahadega alati üle ning ta ei jaksa pidevalt oma nooremat venda Andyt teiste eest kaitsta. Pinged Casperi ja Jamali vahel hakkavad veelgi kasvama, kui Casper otsustab ennast siduda kellegi Björniga. Björn mängib ohtlikku suurte poiste mängu ja noor „kõva mees” Casper tahab tunda raha maitset. Üks asi viib teiseni ning ühel hetkel avastab Casper, et on lisaks endale mässinud suurde jamasse ka oma noorema venna ja iga väljapääs tekitab ainult uue ummiku.

Filmi peategelasi, vendi Casperit ja Andyt, kehastavad Gustav Dyekjær Giese ja Oscar Dyekjær Giese on vennad ka päriselus. Oma kivinägudega on nad suurepäraseks kontrastiks teiste värvikamate tegelaste kõrval. Casperi parima sõbra rollis astub üles ka üleöö kuulsaks saanud taani räppar Nicholas Westwood Kidd, hüüdnimega KIDD.

Peter Stumbur / PÖFF

Taani 2013