Registreeru

21 MOODUST ABIELU TUKSI KEERATA on selle aasta üllatushitt Soomest, mis püsis kodumaal ligi kaks kuud kinoedetabeli tipus ning meelitas kinno üle 400 000 vaataja. 21 MOODUST ABIELU TUKSI KEERATA on ülikerge romantiline suhtekomöödia armastuse erinevatest avaldumisvormidest ja abielu võimalikkusest tänapäeva maailmas. Siin on värvkaid karaktereid, kamaluga elutervet huumorit ja tabavat situatsioonikoomikat, mis peaks pakkuma äratundmisrõõmu ka siinpool Soome lahte.

Soomes ülimenuka filmi peategelaseks on lõputööd kirjutav doktorant Sanna, kes on seisukohal, et traditsiooniline abielu on tänapäeva inimese jaoks ebaloomulik seisund. Oma uurimustöö raames intervjueerib Sanna abielupaare nende pulmapäeval ning seejärel iga aasta möödudes.

Sanna ise on vallaline ning eelistab abielusadamasse purjetamise asemel üheöösuhted. Armumist peab noor naine mõttetuks, kuna kõik empiirilised eluvaatlused tõestavad, et armumise paratamatuks lõppvaatuseks on lahutus. Ühe järjekordse uurimustöö intervjuu raames kohtab Sanna Aleksit ning korraga on paadunud vallalisel liblikad kõhus ja maailm pea peale pööratud.