Registreeru

Must-valge eluloodraama CONTROL põhineb legendaarse ansambli Joy Division liidri ja hinge Ian Curtise elust kirjutatud raamatul „Touching by the Distance“, mille autoriks Curtise abikaasa Deborah.

Joy Division tegutses 70-ndate aastate lõpul ning jõudis lindistada mitu plaaditäit materjali, ent Ian Curtise langetõvehoogudest räsitud keha ja kahe noore naise vahel jagatud hing viisid mehe 23-aastaselt enesetapuni – enne veel, kui bänd jõudis õieti kuulsaks saada. Sellegipoolest viitab iga teine briti bänd Joy Divisioni muusikale kui oma juurtele ning mullu, kui CONTROL Inglismaal esilinastus ning Cannes’is rahvusvahelise publiku ette jõudis, räägiti muusikaringkondades 2007. aastast kui Joy Divisioni aastast, mida toetas rariteetide nimistusse kantud palade väljalaskmine vanu kogumikke imiteerivates kollektsioonides. Filmi helitaust koosneb põhiliselt Joy Divisioni lindistustest, sekka tuntud bändide (nt The Killers) versioonid Curtise paladest ning Curtise kaasaegsed (David Bowie, T-Rex jt)

Anton Corbijn alustas oma karjääri fotograafina 1972. aastal laividel klõpsides. Tema kaamera ette jäid peamiselt Joy Divisioni ja Public Image Ltd. laivid, kaastööd tegi ajakirjadele nagu Spin, Details, Vogue ja Rolling Stone. 1990-tel sattus Corbijn tegema muusikavideosid, mitmed neist on auhinnatudki, nt Nirvana „Heart-Shaped Box“ või Depeche Mode’i „Personal Jesus“. „Control“ on Corbijni esimene mängufilm, Joy Divisionile on ta enne loonud paar videot.