Registreeru

I Napapiirin sankarit I
Alla 12-aastastele mittesoovitatav!

  • 1h 30 min
  • komöödia, romantiline, road-movie

Romantiline road-movie digiboksi järele saadetud Lapimaa luuseritest oli möödunud aastal Soome publikurohkeim ning auhinnatuim mängufilm. PÖFFil Soome kino fookuses linastunud Dome Karukoski neljas mängufilm on komöödia otse polaarjoone tagant.

Janne (Jussi Vatanen) saab naiselt viiskümmend eurot uue digiboksi jaoks, et õhtul "Titanicut" vaadata. Baari põigates kohtab ta sõpru ja raha kaob nagu mutiauku. Kodus ootab ultimaatum: kui järgmise päeva hommikuks kodus digiboksi pole, kolib Inari (Pamela Tola) välja ja jutul lõpp. Poistel ei jää muud üle, kui tuunitud Sierra garaažist välja lükata ning läbi Lapimaa öö Rovaniemi poole kihutada. Tee peal tuleb kolmel töötul semul ka välja mõelda, kuidas elektroonikaostu finantseerida. Peatuma sunnivad ahvatlevad spaahotellid, vene uusrikkad, politseinikud ja põhjapõdrad, pealekauba veel Inari kunagine austaja, kellel on oma salaplaanid. Lumisest road-movie’st kiirgub sellele päikesenapile maailmanurgale iseloomikku musta huumorit, absurdseid kiikse ja peent eneseirooniat. Ühes võib kindel olla: selline film saab sündida ainult Soomes.

Tutvustuse autor on Martin Oja.

"Polaarjoone sangarid" kogus Soome kinodes üle 330 000 vaataja ning rahvusliku filmiauhinna Jussi pälvis see parima filmi, režii, stsenaariumi ja publiku lemmiku kategoorias.

Soome-Rootsi-Iirimaa 2010