Register

Uudised

Paljukiidetud "Meemaa" jõuab Artisesse

|
Soe, inimlik ja vägagi aktuaalseid teemasid puudutav dokumentaalfilm viib meid Balkani mägede vahele, kust võib veel leida elu, milletaolist me enam Euroopas ehk ettegi ei kujuta.

Põhja-Makedoonia dokumentaalfilm "Meemaa" on esimene film, mis on kandideerinud korraga nii parima rahvusvahelise filmi kui parima dokumentaalfilmi Oscarile. Mainekal Sundance festivalil võitis see meisterlik linateos kolm auhinda ning on pälvinud arvukalt preemiaid ka teiste festivalide ning ühingute poolt. 

Ljubomir Stefanovi ja Tamara Kotevska dokumentaalfilm on eepiline, intiimne, humoorikas ja hämmastavalt kauni pildikeelega portree inimkonna ja looduse vahelisest haprast tasakaalust.  

Filmis näeme, kuidas eriliselt sümpaatne ja optimistlik Hatidze Muratova elab koos oma vana ja haige emaga Balkani mägede vahel, kus pole teid, elektrit ega vett. Hatidze on viimane oma põlvkonna mesinikest. Ta müüb mett neljatunnise jalutuskäigu kaugusel asuvas linnas. Hatidze rahulik elu pööratakse aga pea peale, kui naabrusesse kolib uus perekond, kes toob kaasa alatasa möirgavad masinad, seitse last ja lehmakarja. Hatidze on valmis muutused vastu võtma, kuid ometi tekivad rahu ja traditsioone armastava mesiniku ja värskelt saabunud moodsa perekonna vahel konfliktid, mis paljastavad fundamentaalsed erinevused looduse, inimlikkuse ja harmoonia ning rahutuse, ära kasutamise ja jätkusuutlikkuse vahel. 

SEANSIAJAD JA PILETID