Register

Uudised

Tallinna kinodest esimesena taasavas oma uksed Artis

|
Kinopaast on läbi. Tänasest, 1. juuni hilishommikust alates saavad pealinna kinosõbrad jälle suurelt ekraanilt filme nautida.

Esimestel päevadel pärast ootamatult pikka pausi pakub Artis oma publikule vaatamiseks valikut filme, mis eriolukorra tõttu liiga napilt ekraanil said olla või sinna üldse ei jõudnudki.

Kinokavas on leidnud oma koha menuka Prantsuse filmitriloogia kolmas osa „Parimad aastad me elus“, Briti romantismi austajaile Jane Austeni raamatul põhinev „Emma“, ajalooline põnevik „Kuuba võrgustik“, sensuaalne „Suvetüdruk“, liigutav draama „Meie kaks“ ning vaimustav dokumentaalfilm "Jean-Paul Gaultier: Šikk friik".

Väikestele vaatajatele alustab reedest uus seikluslik animafim „Bamse ja kõuekell“, jätkab ka „TäheKoer ja TurboKass“. Eesti filmidest tulevad taas seksikas komöödia „Asjad, millest me ei räägi“ ning kogupere hittfilm „Sipsik“.

Juunis on siiski oodata ka päris uusi tulijaid nagu Islandi õuduskomöödia „Janu“, fantaasiaküllane draama „Kadunud prints“ armastatud Omar Sy’ga peaosas, legendaarset 1970. aasta Miss Maailma konkurssi valgustav „Misside mäss“ või tõestisündinud lool põhinev Norra põnevik „Spioon“.

Kinokülastuse on Artis oma publikule muutnud võimalikult turvaliseks, müües oma 72- ja 181-kohalistesse saalidesse maksimaalselt 21 ja 50 kohta, mis paiknevad üksteisest ohutus kauguses. Nii juhtuski, et esmaspäevaõhtune film „Emma“ väikeses saalis oli pühapäeva õhtuks juba peaaegu välja müüdud.

Kuigi suur osa filme lükati edasi sügisesse või koguni järgmisse aastasse, ei jää Artise ekraanid ka suve jooksul tühjaks. Kui ei tule ootamatuid üllatusi, toob juuli endaga juba oluliselt rohkem värskeid filme kui suve esimene kuu.