Register

Uudised

Ajalugu jõuab õpilasteni filmi kaudu

|
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
Exitfilm kutsub kõiki filmi eriseansile, mis toimub Tallinnas kinos Artis kolmapäeval, 6. märtsil kell 16.  Sissejuhatuse filmile teeb ajaloolane Ott Sandrak. Õpetajatele on seanss tasuta. Filmi ühiskülastused gümnaasiumiklasside õpilastele toimuvad kinos Artis alates 11. märtsist. Registreerumine seanssidele liina@kino.ee.
Hardi Volmeri film on kui läbilõige Eesti ajaloost, toredate näitlejatöödega ekraanilugu. Filmi peategelasteks on baltisaksa paruni kirglik tütar Helmi ning teda vaikselt, kuid järjekindlalt  armastav kinomehaanik Julius. Kogu tegevus läbi 20. sajandi toimub ühes Tallinna vanalinna majas, mis muutub ja kohaneb vastavalt sellele, mida vahel rahutu, vahel õnnelik aeg  endaga kaasa toob. 

Ajaloolise filmi puhul on ääretult oluline roll eri ajastute tõetruul esitamisel. Kui kujutatakse Stalini aega, siis isegi tolm püksipõlvedel peab mõjuma stalinistlikult. Suur osa filmi re˛issööri kui ka kunstnikumeeskonna energiast kulub ajastute loomutruuks taaselustamiseks. Üks vale detail ja illusioon võib saada rikutud. See ei tähenda ainult võtteplatsi täitmist autentsete rekvisiitidega, vaid seda, et kaadril oleks juures ka elu jälg, et neid esemeid kasutatakse, et nende mööblitükkide vahel elatakse. 
Vaata videot filmi võtteplatsilt: http://www.youtube.com/watch?v=kcoxGB8Lqyo
Osades Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Anu Lamp, Tõnu Oja, Ita Ever, Aarne Üksküla, Hendrik Toompere Juunior Juunior, Priit Strandberg, Ain Mäeots, Peeter Oja jt.
 
Teate edastas:
 Katrin Maimik
Filmi "Elavad pildid" pressiesindaja
Tel 56502721