Register

Uudised

Kinos Artis "Vallatute kurvide" filmiõhtu koos Eve Kivi ja Terje Luigega

|
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
"Vallatute kurvide" tegevustik viib vaataja noorte mootorisportlaste hulka Tallinna Pirita-Kloostimetsa ringrajale. Siin kohtutakse esmakordselt komöödia peategelastega - mitmekordse tšempioni Raivo ja noore naisvõidusõitja Vaikega. Raivo on saavutanud mitmeid võite ringrajal ja noorukil on tekkinud "peapööritus edusammudest". Ta on hoolimatu oma sõprade vastu, suhtub üleolevalt tütarlastesse ja lööb käega kollektiivile. Aga seesama kollektiiv "võtab Raivo käsile" ja toob ta maa peale tagasi. Suurt osa kogu loos etendab Vaike kaksikõde, balletitantsija Maret.
 
Režissöörid Kaljo Kiisk, Julius Kun, stsenarist Dagmar Normet, helilooja Gennadi Podelski, kunstnik Peeter Linzbach, operaator Edgar Štõrtskober.
Osades Terje Luik, Rein Aren, Peeter Šmakov, Eve Kivi, Harijs Liepin, Jaanus Orgulas, Rudolf Nuude, Ants Eskola, Voldemar Panso, Inga Piirits, Heiki Roots, E. Kruuk jt.
 
Katrin Maimik
Eesti Film 100
E-post: katrin@kuukulgur.ee
Tel 56 50 27 21