Register

Uudised

Euroopa kinoõhtu 16.11 - tasuta suurepärane filmielamus!

|
Esmaspäeval, 16. novembril kell 18:20 on Artise kinos EUROOPA KINOÕHTU. Ekraanil on tõeliselt hea Norra-Rootsi draama "LOOTUS" ning sissepääs on kõigile tasuta!

16. - 20. novembrini osaleb üle 70 Euroopa kino EUROOPA KINOÕHTUL, et üheskoos tähistada ja tõsta esile Euroopa rikast filmikultuuri. Kaasa lööb ka kino Artis.  

“Lootus” (2019) on Maria Sødahli autobiograafiline draama keskealisest Anjast (Andrea Bræin Hovig), kel avastatakse otse enne jõulupühi ajukasvaja, mis jätab halvemal juhul talle elada vaid kolm kuud. See sunnib Anjat ümber hindama elatud elu ning elukaaslase Tomasega (Stellan Skarsgård) pikka aega kestnud suhte. Aastatega on intiimsuse ja usalduse erosioon teinud oma töö ning Anja šokeeriv haigus paneb nad mõlemad selle reaalsusega silmitsi seisma.

Lootusetuna näiv diagnoos ja kangetest ravimitest põhjustatud rängad meeleolumuutused lõhuvad naise sotsiaalse alalhoiuinstinkti ning ta prahvatab halastamatu otsekohesusega välja seni välja ütlemata tunded. Põhjala mehena ei oska Tomas mõistagi nende avalduste peale midagi kosta. Parim, mis ta teha saab, on kuulata, panna tähele ning olla naise kõrval, tulgu, mis tuleb.

Anja haigus paneb tohutu koorma ka suhetele lastega. Selleteemaliste filmide puhul harva esineva põhjalikkusega on Sødahl kujutanud Anja ja Tomase kimbatust, kuidas sellest lastele rääkida, eriti seetõttu, et lapsed on täiesti erineval arenguastmel. Iga laps vajaks individuaalset lähenemist, kuid seda on erakordse vaimse ja füüsilise pinge all kannatavatel vanematel äärmiselt raske pakkuda.

Üks arstidest soovitab anda lastele alati 10% rohkem lootust, kui endal on. Selliseks psühholoogiliseks köietantsuks pole valmis ükski vanem. Kuna on pühad, siis on vanematel peaaegu võimatu leida nõustajat, kes aitaks neid lastega suhtlemisel. Määratult raskemaks teeb olukorra ka fakt, et tegemist on kärgperega ning peale nende oma laste on Tomasel ka lapsi eelnevast suhtest. Anja ülestunnistus, et ta on rohkem mures oma lihaste laste pärast, on teema, millest vähestes filmides on söandatud nii otsekoheselt rääkida.

Kuigi „Lootus“ algab haigusfilmina, on Sødahl selle filmi edenedes üha rohkem keskendunud kahe inimese lähenemisele, kui aega enam ei ole ja kaduvik hingab kuklasse. Ja kõige kiuste on filmis ka helgeid ja rõõmsaid hetki!

(Mart Noorkõiv, Sirp, 21.08)

🔸 Enne filmi ootavad Sind kino kohvikus joogid ja suupisted ☕️🍪
🔸 Filmile järgneb lühike arutelu.


JÄLGI ÜRITUST FACEBOOKIS

LOE KA EUROOPA KINOÕHTU KOHTA

TASUTA pileteid väljastab Artise kassa alates 16.11 kell 10:00.