Register

Uudised

Suurmeistri Rein Marani uus koguperefilm kinos Artis

|
19. aprillil esilinastub Rein Marani loodusteemaline koguperefilm „Peetrike Laanetagusel“. See on lugu väikese inimese looduse avastamise retkedest ja ümbritseva elurikkuse esmastest märkamistest.

Peetrike on filmivaatajale justkui teejuht elust pulbitseva keskkonna juurde.  Vaataja leiab end tema silme läbi avastamas kõikvõimalikke imelisi olendeid rohurinde tasandil, taimedel, põõsastel ja taevaavarusse sirutuvatel puudel esmaavastuse üllatuse ja rõõmuga.

See film ei ole pelgalt filmitegijate fantaasia vili, vaid tugineb väikeste inimesehakatiste käitumise jälgimisele looduslikus keskkonnas. Iga poisipõnn või tüdrukutirts võib ise avastada oma „Laanetaguse“ siinsamas Eestimaal igas maa- või suvekodus, asulas, väikelinnas, pargis  ̶  igal pool, kus lapike rohelust veel alles jäänud on.

Filmis nähtu pakub elamusi, kuid tekitab ka küsimusi. Laps ootab vastuseid oma vanematelt, vanavanematelt. Asjakohaste selgituste leidmisel on abiks Gaviafilmi kodulehel (http://www.gaviafilm.ee/) olevad fotod peamistest olevustest (koos eesti- ja ladinakeelsete nimetusega), kellega Peetrike Laanetagusel kohtub. Kuna Peetrike liigub mitmes eriilmelises biotoobis, sobivad teemakohased filmilõigud ilmestama loodusõpetuse tunde.

Filmi kaasoperaator on Tõnu Talpsep, helilooja Pärt Uusberg, tootja Gaviafilm.

Film jääb kinokavasse 20. aprillist ning rõõmustab kindlasti ka väikeseid vaatajaid saabuval koolivaheajal. Lähemalt filmi kohta: http://www.kino.ee/Event/4595/

 

Lisainfo:

Rein Maran
Tel 5621 1003

--------------------------

Inga Eelmäe
Programmijuht
Kino Artis
Inga@kino.ee
Tel: 663 1376

 

Kooligruppide külastuste broneerimiseks:
Mikk Villem
Mikk@kino.ee
Tel: 663 1372