Register

Uudised

Kino Artis kutsub gümnasiste filmi HANNAH ARENDT seanssidele

|

 

Täna, 26. aprillil jõuab kinodesse Margarethe von Trotta filosoofiline eluloofilm HANNAH ARENDT. Euroopa Parlamendi liikme Tunne Kelami kutsel ja Euroopa Parlamendi ERP fraktsiooni toel korraldab kino Artis maikuu esimestel nädalatel viis pärastlõunast kinoseanssi, kuhu ootame kooligruppe tasuta filmi vaatama. Seansside järel arutlevad kodanikuõiguste eksperdid õpilastega filmis nähtu üle. Filmile on valminud eestikeelsed meediaõppematerjalid, milles on näpunäiteid keskkooli õppekavades nimetatud teemade selgitamiseks filmi abil, mis jagatud filmivaatamise eelseteks ja järgseteks tegevusteks.
 
Filmi keskmes on 20. sajandi ühe olulisima mõtleja Hannah Arendti elu keerulised aastad 1961-1963, mil ta viibis ajakirja "The New Yorker" ajakirjanikuna Jeruusalemmas natsikurjategija Adolf Eichmanni üle peetaval kohtuprotsessil ning avaldas reportaažide asemel filosoofilised arutlused kurjuse banaalsuse ning totalitarismi üle. Põgusad rännakud Arendti kujunemisloosse, sealhulgas särisev armulugu õppejõu Martin Heideggeriga, suhted abikaasa, sõprade ja mõttekaaslastega annavad filmile tohutu inimliku mõõtme. See on film poliitilisest mõtlejast, paguluses juudist, oma ajastu naisest, sõbratarist ja elukaaslasest eraelus ning avalikkuse ees.
 
Eestikeelsed õppematerjalid on valminud filmile ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Viive Tammsaare abiga ning need saab alla laadida Artise kino veebist www.kino.ee filmi "Hannah Arendt" tutvustuse juurest.
 
Euroopa Parlamendi liikme Tunne Kelami kutsel ja Euroopa Parlamendi ERP fraktsiooni toel toimuvad filmi "Hannah Arendt" seansid kooligruppidele järgmistel aegadel:
E 06.05.2013 kell 14:30
K 08.05.2013 kell 15:15
T 14.05.2013 kell 15:30
N 16.05.2013 kell 14:00
R 17.05.2013 kell 14:00
Filmiseansi järel on publiku ees kodanikuõiguste ekspert, kes aitab avada filmis käsitletud teemasid ning neid paremini mõista. Reedel, 17. mail on õpilaste ees filmi üle mõtisklemas Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam.
 
Kokku saab ERP fraktsiooni toel filmi vaadata 800 keskkooliõpilast ning nende õpetajad. Teistele seanssidele ning kohtade lõppedes kehtib õpilasgruppidele koolikülastuse hind 2.80 € õpilase kohta, grupiga pääseb ka sel juhul tasuta seansile kuni 2 õpetajat.
 
Seanssidele registreerumine algab esmaspäeval, 29. aprillil kell 12:00 ning kestab kuni kohti jätkub.
Registreeruda saab Artise kino veebis aadressil: http://www.kino.ee/Event/2477/
 
Lisainfo:
Liina Murd
Tel 6631372
E-post: liina@kino.ee
Üle kümne aasta tagasi komöödiaga "Superbad - ülikõva!" areenile tõusnud ja draamadega "Edu valem" (Moneyball) ja "Wall Streeti hunt" (The Wolf of Wall Street) parima kõrvalosatäitja Oscarile kandideerinud Jonah Hill on koostööd teinud selliste nimekate režissööridega nagu Martin Scorsese, Gus Van Sant ja vennad Coenid. Seekord istus ta ise lavastajatooli, et teha nostalgiline film rulatajatest, kes kasvasid üles 90ndate aastate keskel. "Mid90s" jõuab Eesti ekraanidele 7. juunil.