Register

Uudised

Festivali külaline Maya Yonesho esitleb kõrgelt hinnatud lühifilmikollektsiooni

|
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
Maya Yonesho  on sündinud 1965. aastal Jaapanis, Hyōgo prefektuuris. Ta on õppinud graafilist disaini ja animatsiooni Kyōto Saga Kunstiülikoolis ning maalikunsti, koptseptuaalset kunsti ja meediat Kyōto Linna Kunstiülikoolis. Pärast magistrikraadi kaitsmist 1998. aastal alustas ta tegevust sõltumatu filmiloojana ning 2002. aastal tunnistati tema film "Believe in it" Jaapani Kultuuriagentuuri poolt väljapaistvaks saavutuseks. 2002-2003 pälvis ta Jaapani valitsuse noortele lootustandvatele kunstnikele mõeldud stipendiumi, mis võimaldas tal töötada Eesti Joonisfilmi stuudios. Seal valmis koostöös kaheksa eesti köitekunstnikuga film "Üks Uks".
Yonesho filme on näidatud paljudel filmifestivalidel ning muuseumides, sealhulgas Düsseldorfi Kunsthalles Saksamaal ning Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Eestis. Ta on ka väga aktiivne workshopide läbiviija. Viinis toimunud workshopi tulemuseks oli film Wiener Warst, kus realistlikud linnavaated on seotud käes hoitavate joonistustega. Samasugusel põhimõttel on ta töötanud ka Taiwanil, Norras, Horvaatias, Iisraelis, Poolas, Portugalis Itaalias, Koreas, USA-s, Serbias ja Lätis ning sellest ongi kujunemas tema elutöö. Alates 2000. aastast töötab ta lektorina Kyōto Seika Ülikoolis.
 
Valik filmograafiast:
Introspection (1998), Believe in it (1998), Learn to love (1999), Countdown(2002), Üks Uks (2003), Winter Days ( 2003 ), Wiener Wuast (2006), Suvehetk (2011).
 
Maya Yonesho looming veebis:
 
Lisainfo:
6. Jaapani animatsiooni filmifestival
Tel 56 897 089