Registreeru

Sündmused

LUX Filmipäevad 2019

 

 

LUX filmiauhinna finalistid on Artise ekraanil: 

Reedel, 6.12 kell 19.00 (18:30 vastuvõtt kino kohvikus)

God exists, Her Name is Petrunya 

Novembri lõpus LUX Prize auhinna koju viinud Makedoonia režissööri Teona Strugar Mitevska feministlik satiir „God Exists – Her Name Is Petrunya“ toob vaataja ette ühe Makedoonia väikelinna, kus iga aasta jaanuaris viskab kohalik preester jõkke puust risti, mille järele sukelduvad sajad mehed. Leidjat ootab hea õnn. Seekord sukeldub vette ka Petrunya ja leiab risti enne teisi. Mehed on marus – kuidas julgeb naine nende rituaalist osa võtta? Aga Petrunya ei anna alla. Kuigi ta ei ole algselt feminist, keeldub ta rahuldamast nõudmist rist tagastada ning võitleb võrdsete õiguste eest. „Miks minul ei ole õigust hea õnne aastale?“ küsib ta, viidates võistluse võitja „auhinnale“.

Laupäeval, 7.12 kell 19.00

Cold Case Hammarskjöld

Teises võistlusfilmis „Cold Case Hammarskjöld“ püüavad Taani režissöör Mads Brügger ja Rootsi eradetektiiv Göran Björkdahl lahendada Dag Hammarskjöldi müstilist surma 1961. aasta lennuõnnetuses Aafrika kohal. Oma uuringute käigus avastavad nad kaugelt hullema kuriteo kui seda on ÜRO peasekretäri tapmine. Dag Hammarskjöld hukkus 1961. aastal kahtlastel asjaoludel toimunud lennuõnnetuses, olles teel relvarahu sõlmimise läbirääkimistele, et lahendada konflikt Kongo Demokraatlikus Vabariigis Katangas. Kaalul olid märkimisväärsed majanduslikud huvid. Rootslasest ÜRO peasekretär oli edumeelne poliitik, kes soovis ära hoida lääneriikide mõjuvõimu taastamise Aafrikas pärast seda, kui koloniaalmaad olid sõltumatuse saavutanud. 

Pühapäeval, 8.12 kell 19.00

The Realm

Haarava poliitilise trilleri „The Realm“ keskmes on poliitiline korruptsioon ja küsimus – kui kaugele on inimene valmis oma võimu säilitamise nimel minema. Film räägib eduka ja karismaatilise Hispaania poliitiku langusest ja tema näiliselt igipüsiva mõjuvälja lagunemisest. Vaataja saab nautida kibedaid sõnalahinguid, närvekõditavaid tagaajamisi ja kokkupõrkeid uuriva ajakirjandusega.

 

 

Seansid on TASUTA. Kassa väljastab 0-pileteid alates 1 h enne seanssi. 

Euroopa Parlament annab LUX Prize filmiauhinda välja igal aastal, et aidata kaasa avalikule arutelule Euroopa teemadel ning toetada  Euroopa filmide levitamist. LUX filmiauhinna kolm finaalteost linastuvad samaaegselt kõigis 28 Euroopa riigis.  

Hääleta enda lemmikfilmi poolt enne 31. jaanuari ja võida reis 2020. aasta juulis Karlova Vary Rahvusvahelisele Filmifestivalile, et isiklikult välja kuulutada publiku lemmiku auhind.

LUX filmiauhinna koduleht: https://luxprize.eu/home