Registreeru

Sündmused

Kummardus BelmondoleKino Artis ja Prantsuse Instituut teevad kummarduse hiljuti meie seast lahkunud Prantsuse kino suurkujule Jean-Paul Belmondole  (09.04.1933-06.09.2021). Neli legendaarset filmi – “Mees Riost”, “Hull Pierrot”, “Preester Léon Morin” ja “Nuhk” – linastuvad 19. - 23. oktoobril.

KAVA

T 19.10 kell 19.00 MEES RIOST (Prantsusmaa/Itaalia 1964)
Kui röövitakse prantsuse sõjaväelase Adrien Dufourquet’ armastatu, kuulsa etnoloogi tütar Agnès, läheb mees teda otsima. Ta jõuab välja Brasiiliasse, kus toob ühtlasi päevavalgele salakaubaveo väärtuslike skulptuuridega.

K 20.10 kell 19.00 HULL PIERROT (Prantsusmaa 1965)

Ferdinand Griffon on õnnetus abielus ja just hiljuti teleettevõttest kinga saanud. Pärast üht Pariisi-suareed ja pealiskaudseid vestlusi tunneb ta, et peab põgenema, ning otsustab seda teha ühes lapsehoidja ja endise tüdruksõbra Marianen Renoiriga, jättes maha oma naise, lapsed ning kodanliku eluviisi. Marianne’i korterisse jõudes leiavad nad eest laiba ning Ferdinand avastab peagi, et Marianne’i jälitavad Alžeeria gangsterid, kelle eest nad vaevu pääsevad.

N 21.10 kell 18.30 PREESTER LÉON MORIN (Prantsusmaa 1961)

Noor, kirglik, intelligentne ja frustreerutud lesk Barny elab oma tütrega okupatsiooniaegses Prantsuse väikelinnas. Ta pole usklik, et otsustab siiski pihile minna, sattudes nõnda kokku preestri Léon Moriniga, kes on noor, nägus, moraalselt kindlalmeelne ning niisama intelligentne kui naise ise. Barny avastab, et on langenud omaenda seatud lõksu. Nende vahel algab müstiline ja armastusest kannustatud võitlus, millest keegi võitjana ei välju. Film põhineb Béatrix Becki samanimelisel romaanil, mis pälvis 1952. aastal Goncourt’i auhinna.

L 23.10 kell 19.00 NUHK (Prantsusmaa 1961)

Pärast vanglast vabanemist õiendab Maurice Faugel mõned vanad arved ja hakkab oma sõbra Silieniga uut murdvargust ette valmistama. Ta ei tea, et Silienil on küljes nuhi reputatsioon…

Seansid on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Soodushinnaga piletid (3€) on müügil!