Registreeru

Sündmused

ARTIŠOKK AHVATLEB

 

2021. aastal alguse saanud üritustesari "Artišokk ahvatleb" on iga kahe kuu järel reedeti toimuv kinoõhtu, mis on oma nime saanud Artise kinoklubi järgi ning sisaldab üht mõtteid ja küsimusi tekitavat väärt filmi minevikust ning külalisi, kellega koos pärast filmi nähtu üle südamest arutleda. Õdus õhtu koos tähelepanuväärse filmi ja põneva vestlusega!

 

ESIMENE ÜRITUS:

26.02 kell 19.00

"TALLINN PIMEDUSES" (1993)

Ameerikas resideeruva Soome lavastaja Ilkka Järvi-Laturi "Tallinn pimeduses" on ilmselt mõjukaim kodumaine film, millest kinopublik suurt kuulnud ei ole. See on musta huumoriga vürtsitatud miljonidollarilise eelarvega põnevik, mille tegevus läheb lahti 1991. aastal, mil Eesti oli just kuulutanud oma iseseisvust. Gängsterite kamp on valmis sepitsenud plaani, kuidas röövida riigi kullavarud – triljardi väärtuses kullakange, mis peale aastatepikkust varjamist Pariisis nüüd rahva hurraahüüete saatel Eestisse tagasi tuuakse.

Naiivsest elektrikust Toivost saab kogu plaani võtmetegur, kelle ülesandeks on kogu linn kokkulepitud kesköötunnil pimendada. Toivot, kes pole sugugi paadunud kriminaal, julgustab tööd vastu võtma tema viimseid päevi rase naine. Siis juhtub aga midagi ootamatut.


Film esilinastus Toronto festivalil, sai ootamatult publiku lemmikuks Sundance’il ning lõpuks pärjati 1994. aastal Hõbealeksanderi auhinnaga Thessaloniki filmifestivalil Kreekas.
Operaatori rollis on Rein Kotov, näitlejatena astuvad üles Ivo Uukkivi, Jüri Järvet, Enn Klooren, Peeter Oja, Tõnu Kark, Väino Laes ja paljud teised Eesti näitlejad.

​Kuidas film valmis, miks see Eestis alles 15 aastat hiljem linastus, miks kohalikud filmitegijad seda ei sallinud - sellest ja muustki saab vestelda filmi maaletooja Margus Õunapuu ning näitlejate Ivo Uukkivi ja Raivo E. Tammega!

FILM JA PILETID

VAATA TREILERIT

JÄLGI ÜRITUST FACEBOOKIS

JÄRGMINE ÜRITUS:

23.04 kell 19.00

"MELANHOOLIA" (2011)

Imekaunis film maailma lõpust või siis psühholoogiline katastroofifilm, oleneb, kuidas sõnastada. Igal juhul tähistavad selles Justine (Kirsten Dunst) ja Michael (Alexander Skarsgård) oma abiellumist imeilusa ja rikkaliku pulmapeoga Justine'i õe (Charlotte Gainsbourg) ja õemehe (Kiefer Sutherland) luksuslikus häärberis. Samal ajal ligineb Maale planeet Melanhoolia. 

Filmi esilinastusel Cannes'is pälvis Kirsten Dunst Robert De Niro juhitud žüriilt oma osatäitmise eest parima naispeaosatäitja tunnustuse. 

FILM JA PILETID

VAATA TREILERIT