Registreeru

I New Yorgi videokunstnike filmiõhtu “Järelmõjud” I
Alla 12-aastastele mittesoovitatav!

  • 4h 00 min
  • (none)

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Art in Generali galerii (New York) kutsuvad Artisesse vaatama New Yorgi kaasaegsete videokunstnike loomingut filimiõhtul “Järelmõjud”. Filmiõhtu teema on digiajastu ja uute tehnoloogiate mõju inimloomusele.

Programmi on kokku pannud Art in Generali galerii direktor Laurel Ptak, kes on valikus võtnud arvesse digiajastu tekitatud pinget inimese ja tehnoloogia vahel. Progressi usus loodud tehnoloogilised lahendused peaksid olema mõeldud inimlike ihade rahuldamiseks. Kuid äkki on hoopis vastupidi ja masinatel on võime meie ihasid vastukaaluks ümber programmeerida?

Filmiõhtul on kohal ka programmi koostaja Laurel Ptak ja kaks kunstnikku, kes lühidalt oma mõtteid ja loomingut tutvustavad.

Kunstnikud: Zach Blas

Tyler Coburn

João Enxuto

Erica Love

Pedro Neves Marques

Wyatt Niehaus

Elizabeth Orr

Sondra Perry

Jemima Wyman

Sissepääs: tasuta.

Seanss kestab 16.00-20.00 (pausiga)

Üritust toetab: Eesti Kultuurkapital, Trust for Mutual Funding.

Art in General alustas 1980. aastatel New Yorgis pöördelise galeriiga, mis töötas tänaste kunstimaailma tippudega ja korraldab tänapäeval erinevaid rahvusvahelisi projekte. Alates 2005. aastast on nad aidanud paljudel kunstnikel produtseerida teosed suurnäitustele nagu Whitney, Istanbuli, Veneetsia biennaalid ja suurtesse kunstiinstitutsioonidesse.

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus loodi 1992. aastal rahvusvaheliste kunstiprojektide eksperinstitutsioonina, mille mission on elavdada ja arendada Eesti kaasaegse kunsti välja, mõtestada kaasaegse kunsti hetkeolukorda ja osaleda ühiskonnaelu dialoogis. Alates aastast 1999 korraldab KKEK Eesti osalemist Veneetsia biennaalil ja alates 2016. aastast Balti triennaali kaaskorraldaja.