Registreeru

I Allan I
Lubatud kõigile

  • 0h 52 min
  • dokumentaalfilm, eluloofilm

Allani elu on kirev, talle meeldib sport, talle meeldib kino. Tal on naljasoont, aga teda paelub ka elu tõsisem külg. Tal on töö, tal on unistused. Allan on 33-aastane ja elab vanematekodus. Päris värvid on tema elust aga puudu, need puuduvad ka tema unistustest, sest ta on pime.

Dokumentaalfilm "Allan" on film Kristuse eas pimeda noormehe elu helgemast ja tumedamast poolest. Ennekõike on see lugu säravast noormehest, tema enneolematust empaatiavõimest, terasest pilgust ilmaasjadele ja mõnusalt positiivsest ellusuhtumisest, huvist nii kino kui kirjanduse vastu. Ta on ainus pereliige, kes käib tööl, sest vanemad on pensionil. Pereliikmed küll aitavad teda, aga kas ta saaks hakkama ka ilma nendeta? Kes on ta sõbrad ja... sõbrannad? Kuidas nad omavahel suhtlevad? Millest Allan unistab? Milline näeb välja ühe terase pimeda noormehe päev? See film on läbilõige, portree kaasaegsest ühiskonnast pimeda mehe pilgu läbi. Allan lahkub talvehommikul tööle ja jõuab koju tagasi sügisõhtul.

Allan oli 13-aastane poiss, kui teda esmakordselt filmisime. Käesolev film ei ole lihtsalt esimese filmi järg 20 aastat hiljem. See, kuigi sama Allani maailm, on täiesti teistsuguse inimese maailm ja argipäev. Aga võib olla on kõik siiski sama. Elame, näeme.

Filmi režissööriks, käsikirja autoriks, operaatoriks ja monteerijaks on Arko Okk, tootjaks Acuba Film, kaastootjaks Kaspar Kallas / Miracle Worker. Muusika on kirjutanud Arvo Pärt.

Eelfilmina linastub 1994. aastal valminud dokumentaalfilm "Pilv peopesal", mille peategelaseks on 12-aastane Allan. Film räägib tema suhtumisest ellu, tema õpingutest ja tema ema üleelamistest seoses lapse probleemidega.

Filmi režissöör ja stsenarist on Airi Kasera, operaator Arko Okk, produtsent Mati Sepping. Toodetud filmistuudios Faama Film.

Režissöör: Arko Okk