Registreeru

Uudised

Uus dokfilm "Appi, ma vajan armastust"! Alates 14.02.2017

|
Eesti dokumentaalfilm noore mehe armastuse otsingutest jõuab kinoekraanile sõbrapäeval

 

Valentini ehk armunute päeval jõuab kino ARTIS ekraanile kunstniku ja dokumentalisti Minna Hindi film “Appi, ma vajan armastust”, mis jutustab loo noorest Eesti mehest, kes ei ole oma 25. eluaastaks armastust tundud ning otsustab aktiivsemalt selle otsingutele pühenduda.

 

“Idee teha dokumentaalfilm Mati armastuse otsingutest tuli tema enda käest. Minule kunstnikuna pakkus see kõrgendatud huvi, ja mitte ainult sellepärast, et armastus on igal ajastul aktuaalne teema. Armastuse ja suhetega seonduvast räägitakse enamasti kuulsate ja edukate eraelu paljastavas kollases meedias. Kui aga armastus ja sellega seotud kogemused puuduvad, polekski nagu millestki rääkida, selle puudumist tuleks justkui häbeneda” — räägib filmi režissöör Minna Hint, kelle sõnul tegelikkuses kaameraga suhtlemine võib olla vahend, mis annab jõudu juurde ning motiveerib teemaga tegelema.

Peategelase Mati suurimaks vooruseks režissööri silmis on siirus, ta ei häbene rääkida oma raskustest, tunnetest, mõtetest, isegi kui see seab ta enda ebameeldivasse valgusse. “Olen liiga palju näinud ja elanud kaasa murtud südametega sõbrannadele, nii et paratamatult oli kujunenud arusaam, et mehed on enamasti need, kes südameid murravad ja et armastus kui selline on meeste jaoks teisejärguline, midagi, millest ei ole sobilik rääkida” — tunnistab ta.

Film valmis viie aasta jooksul ja selle käigus läbis filmitegija koos peategelasega värvika, kohati tragikoomilise, kuid tänapäeva ühiskonda väga hästi peegeldava teekonna. “See on film päris elust. Selles vanuses on paljudel meestel suhete ja seksuaalsusega seotud hirmud äärmiselt tõsine teema. Hirm ja ärevus tapab instinktid samas kui meedia ja ülemäärane info külvab mudeleid õigetest “normaalsetest” meestest. Nii hakatakse otsima paaniliselt suhteid ja “armastust”, millel tihti ei ole midagi pistmist tõelise hingelise seisundiga. Ja selles filmis kohtub nii nendega, kes inimest päriselt aidata soovivad, kui ka neid, kes seda hirmu enda huvides ära kasutavad ” — märgib filmi produtsent ja monteerija Meelis Muhu.

Minna Hint on Eesti kunstnik, kes oma loomingus kasutab tihti videot. Ta on teinud mitmeid lühidokumentaalfilme, nende hulgas töö ja aja temaatikat käsitlev film "Kolm pilti elust ja ajast" (2006) ja Eesti lugude sarjas ilmunud film  "Üleriigiline õnn" (2011), mis räägib  õnnest ja õnnetu olemisest. “Appi, ma vajan armastust” on tema esimene täispikk dokumentaalfilm.

Filmi “Appi, ma vajan armastust” esilinastus toimus DocPoint festivali raames, see jõuab kino Artis ekraanile 14. veebruaril. Film on toodetud In-Ruum OÜ poolt ja filmi tegemist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

 

Filmi sünopsis

Mati on 25-aastane noormees, kes pole oma elus kordagi kogenud armastust. Kõik tema sõbrad on abielus või elavad koos oma pruutidega. Mati aga ei ole tüdrukuga isegi suudelnud, kõik katsed luua tõsine armusuhe on tal ebaõnnestunud. Mati ei anna alla ning otsustab leida selle õige tüdruku, kellega jagada armastust ning jõuda oma elu esimese intiimsuhteni.

Filmi trailer https://www.youtube.com/watch?v=3CFUskiHpTE 

 

 

Lisainfo

Minna Hint

režissöör

Telefon +37255 660885

minnahint@gmail.com

 

Meelis Muhu

produtsent

Telefon +3725078163

meelis@inruum.ee

“Õuduskassett” koondab kokku kolm eriilmelist Eesti autorite õudusfilmi.
Kinos Artis algab filminädal viimaste aastate parimate hispaania- ja portugalikeelsete filmidega.
Alates 3. märtsist võib Eesti kinodes vaadata Euroopa autorikino klassiku Wim Wendersi uut filmi ARANJUEZI KAUNID PÄEVAD (Les Beaux Jours d'Aranjuez). Mullu Veneetsia filmifestivalil esilinastunud kammerdraama põhineb Peter Handke samanimelisel näidendil.
Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ja näitab 4. -7. märtsini kinos ARTIS lugusid väga erilistest naistest. Filmiprogramm #naistEST on tasuta!
25. jaanuaril algav DocPoint Tallinn 2017 toob tänavu vaatajani 45 värskeimat dokumentaalfilmi üle maailma. Festivali filmivalikus on taas parimad palad läinud aasta dokumentalistika paremikust - tuntud tegijad, kuumad teemad ja liigutavad sündmused.
Dokumentaalportree Eesti kunsti ühest prominentsemast maalijast Tiit Pääsukesest, maagiliste pildimaastike loojast, suurepärasest jutustajast, naise kauniduse austajast ja kolonelist viskiklubis.
Euroopa filmiakadeemia valis 2016. aasta parimaks Euroopa filmiks sakslanna Maren Ade humoorika draama «Toni Erdmann». Juba 29. korda välja antud Euroopa filmiauhindade ajaloos on Maren Ade esimene naislavastaja film, mis on selle tiitli võitnud.
10. detsembril jagab Euroopa Filmiakadeemia tunnustust 2016. aastal esilinastunud Euroopa filmidele ja tunnustab filmitegijaid. Alates 28. novembrist on taas kinos ARTIS võimalus uuesti vaadata kaheksat filmi, mis on nomineeritud erinevates kategooriates.
Linastuvad tänavuse Euroopa Parlamendi LUX filmiauhinna nominendid: „Silmi avades“, „Minu elu Tsukiinina“ ja „Toni Erdmann“. Kõigil filmidel on eestikeelsed subtiitrid. Seansid on tasuta.
Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi 16-18 aastased noored teevad taas ajalugu. Valminud on lühifilmid, mis ajavad õpetajate närvid püsti, tekitavad lastevanemates küsimusi ja on meelelahutuseks kõikidele, kes hindavad kõrgemat kunsti.
26. - 29. oktoobril toimub kinos Artis toimub filmiprogramm "Ungari oktoober", mis meenutab 1956. aastal Ungaris toimunud revolutsiooni. Sel aastal tähistatakse Ungari revolutsiooni 60. aastapäeva. Filmiprogrammi vältel linastub neli Ungari filmi.
Taani kirjaniku Jussi Adler-Olseni raamatusari Kopenhaageni politseijaoskonna lahendamata juhtumite osakonnast Q on kolme põnevusfilmina Eesti vaatajate ees alates 19. oktoobrist.
20. – 28. oktoobril linastub lastefilmide eriprogramm „Maagiline laps“, mille raames tuleb ekraanile 6 erinevat lugu, nähtuna läbi väikese inimese uudistavate silmade.
Hispaania kultusrežissöör Pedro Almodóvari "Julieta" viib vaataja tagasi naiste maailma
Noorte baleriinide katsumustest valmis film
Sel aastal neljandat korda toimuva LOFi programmist leiab nii Jean-Luc Godard'i klassikat, värskeid teoseid kui dokumentaalfilmi Isabelle Huppert´ist. LOF-i avafilmiks on film "Pommidest valjem", mis osales Cannes'i põhivõistlusprogrammis. Ürituse korraldajaks on MTÜ Kultuurikuld, toetajateks Prantsuse Instituut Eestis ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.
Ühtaegu traagiline ja koomiline lugu isa ja tütre suhetest on juba valitud selle aastatuhande saja parema filmi hulka.
Soome režissööri Mika Kaurismäki 22 täispikk mängufilm „Kuningas Kristiina“ on kirgi küttev draama Rootsi ajaloo kuulsusrikkaima kuninga Gustav II Adolfi silmapaistvast tütrest Kristiinast. Teadmishimulisest noorest tüdrukust, keda isa surma järel troonipärijaks kasvatama hakati. Eneseteadlikust tüdrukutirtsust vormiti mehelik ja jõuline liider, kes tundis end mugavalt mõõgaga veheldes, kreekakeelset filosoofiat lugedes või Kolmekümneaastase sõja rahuläbirääkimisi pidades.
Reedel, 5. augustil jõuab ekraanile Dominik Molli eksistentsiaalne komöödia UUDISED MARSILT, mis esilinastus sel kevadel Berliini filmifestivalil.
Mullu Cannes'i filmifestivali avanud "Pea püsti" (La tête haute) toob vaatajate ette noormees Malony keerulise täiskasvanuks saamise loo. Tema suurimaks toetajaks osutub kohtunik, keda kehastab prantsuse filmitäht Catherine Deneuve.
See on Daniel Kehlmanni menuromaanil põhinev mängufilm auahne ajakirjaniku Sebastian Zöllneri (Daniel Brühl – „Võidu nimel“ ehk „Rush“, 2013) ja elutee koidikul oleva kunstniku Manuel Kaminski ühisest teekonnast. New Yorgi ja Pariisi kunstiringkondades mängleva kerglusega figureerivat noort Kaminskit kehastab Tambet Tuisk.
Võimalus kandideerida Veneetsia filmifestivalile žüriisse! Kandideerimistähtaeg on 1. mai 2016.
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
22. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis retrohõnguline prantsuse romantiline komöödia "Populaarne tüdruk" (Populaire), mille keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused. Filmi peaosades mängivad prantsuse populaarseim poissmeeste kehastaja Romain Duris ("Südametemurdja", "Molière") ja vendade Dardenne'ide Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud filmiga "Laps" (L'Enfant) rambivalgusesse tõusnud Déborah François.
Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuval Euroopa lastefilmide festivalil toimuvad tasuta meediakoolitused lapsevanematele saavad väärika punkti Henry Kõrvitsa juhitava vestlusringiga meedia tähelepanu all üles kasvamisest, millest võtavad osa kunagised lapstähed.
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Seni kuni vanad kinoprofid aega Cannes’is veedavad, tuleb uus põlvkond peale. Ja eesti filmi tulevik näib helge.
Sõbralik Artise ja Tallinnfilmi seltskond saadab praeguse perenaise lapsehoolduspuhkusele ning otsib uut aktiivset kohvikujuhatajat.
11. - 15. mail toimub kinos Artis filminädal "Artistid Artises", mis toob ekraanile dokumentaalfilmid märkimisväärsetest kultuuritegelastest. Eriliseks teeb ürituse asjaolu, et korraldamise eest vastutavad noored vabatahtlikud filmihuvilised.
Reedel, 11. mail kell 21:30 toimub kinos Artis omalaadne kontsert-performance METROPOLIS – KINO KONZERT, milles Põhjala riikide muusikud defineerivad uuesti Fritz Langi legendaarse ulmeklassika "Metropolis" helipilti. Originaalis orkestrimuusikaga linastunud armastus-, düstoopia- ja ühiskonnakriitilisele loole on lisatud 80 aastat pärast esilinastust leitud osad, mida peeti lõplikult hävinuks, ning uue, elektroonilise kõlapildi loovad alternatiivinstrumentidel musitseeriv Soome avangardtrio Cleaning Women, mürataustadega katsetav Petrozavodski muusik Ivan Afanasjev Venemaalt ja Norra muusikud-heliloojad Gudmund Østgård ja Nasra.
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
13. - 20. aprillil toimub kinos Artis kultuurikuu "Saksa kevad" raames filminädal "Musik.Film.Woche", mille raames linastub 7 erinäolist muusikalist linateost klassikast avangardini, eluloofilmid kõrvuti dokumentalistikaga. Filminädala avab 13. aprillil kell 19:30 parimaks Saksa filmiks tunnistatud Joseph Vilsmaieri tõsielusündmustel põhinev draama "Comedian Harmonists", mille kordusseanss toimub 20. aprillil kell 11:00 väärikate kinohommikute programmis. Enamik filme linastub eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Pühapäeval, 18. märtsil esitletakse Eesti filmi 100. sünnipäeva raames kinos Artis Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakonna III lennu tudengite kõige esimesi filme. Koondnimetuse all "Pole sõnu" esitlevad oma debüütteoseid režissöörid Anna Hints, Doris Tääker, Eva Kübar, Heinrich Sepp, Margus Raid, Nele Kirsipuu, Reino Aedmäe, Sander Maran, Sandra Z ja Sten-Jaago Vesso. Programmi ainus avalik seanss toimub kinos Artis 19. märtsil kell 19:15.
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.
1. märtsil kell 17:20 toimub HISPAANIA KINO FESTIVALI raames kinos Artis katalaanikeelse dokumentaalfilmi EL BULLI lisaseanss. Film on subtitreeritud eesti ja inglise keelde.
27. veebruarist 4. märtsini toimub Tallinnas kinos Artis ja 5. - 9. märtsini Tartus kinokeskuses Cinamon Hispaania kino festival, mille raames jõuab ekraanidele valik viimastel aastatel hispaaniakeelses kinos tunnustust leidnud linasteoseid.
24. - 26. veebruaril kell 17 linastab festival DocPoint Tallinn kinos Artis kolmeks temaatiliseks programmiks koondatud Eesti nõukogudeaegse dokumentalistika põnevamaid ja kurioossemaid teoseid. Talinnfilmi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivisügavustest jõuavad ekraanile poliitika, poeesia ja olme märksõnade alla jagatud filmilindid. Filmiüritus toimub Eesti filmi 100. sünnipäeva raames.
Reedel, 10. veebruaril esilinastub kinos Artis prantsuse animaautorite Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli põnev perefilm "Üks kass Pariisis", mis nomineeritud parima animafilmi Oscarile. Film linastub eesti keelde dubleerituna Tallinnas kinos Artis ja Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Cinamoni kinokeskuses, Rakvere Teatrikinos, Viljandis Männimäe külalistemaja kinos ning üle Eesti Kinobussi vahendusel. Kinos Artis on alates 13. veebruarist võimalik filmi vaadata ka originaalkeeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
9. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm "Pärand".
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.