Registreeru

Uudised

9. detsembrist on kinos Jim Jarmuschi dokfilm "Gimme Danger", milles astuvad üles Iggy Pop ja The Stooges

|

Legendaarne The Stooges sai alguse 1967. aastal Michigani osariigis Ann Arboris. Koolibändis muusikuteed alustanud Jim Osterberg, muusikunimega Iggy Pop, kutsus kampa vennad Scott ja Ron Ashetoni ning Dave Alexanderi, kes vallutasid osariigi klubid oma väljakutsuva lavakäitumisega ja muusikalise seguga rokist, bluusist, R&B-st ja free jazzist. Nii kriitikute kui ka publiku käest võrdse innuga kiita ja laita saanud The Stooges oli üks alusepanijaid punkstiilile ja alternatiivrokile. Bändiliikmete muusikalised eksperimendid tõmbasid samapalju tähelepanu kui nende ennasthävitav elustiil narkosõbralikus Detroidi kommuunis.

 

"Gimme Danger" on Iggy Popi ja The Stoogesi lugu. Pärast kolme mõõdukat edu saavutanud kauamängivat läks bänd 1974. aastal laiali. Pisut muutunud koosseisus tuldi taas kokku 2003. aastal ja tegutseti veel 10 aastat, kuni bändiliikmete read olid niivõrd harvenenud, et allesjäänud liikmed ei tihanud end enam kutsuda bändiks Iggy and The Stooges.

Režissöör Jim Jarmuschi käe all valminud "Gimme Danger" näitab The Stoogesi rolli toonases muusikalises, kultuurilises, poliitilises ja ajaloolises kontekstis ning jutustab bändi ja tema karismaatilise laulja Iggy Popi seiklustest ning äpardustest esitledes nii bändi algusaegade ambitsioone ja inspiratsiooniallikaid kui ka hilisema kommertsedu tagamaid, mis panid aluse The Stoogesi senikestvale rollile muusikaajaloos.

 

Juba 35 aastat filmisõprade rõõmuks äratuntavalt isikupäraseid filme lavastanud Jim Jarmuschi loomingust on viimase 20 aasta jooksul Eesti ekraanidele jõudnud sellised kultusteosed nagu "Surnud mees" (Dead Man, 1995), "Kummituskoer" (Ghost Dog: The Way of the Samurai, 1999), "Murtud lilled"  (Broken Flowers, 2005) ja "Armastajate igavene elu" (Only Lovers Left Alive, 2013). Jarmuschi uusim film "Paterson" (2016) linastus äsja Pimedate Ööde Filmifestivalil ning jõuab ekraanile 20. jaanuaril 2017.

 

Filmitegemisega üheaegselt alustas Jarmusch ka oma muusikalist tegevust. Ta on aastate jooksul välja andnud mitmeid kauamängivaid erinevate kollektiivide koosseisus, sealhulgas panustanud oma filmi "Armastajate igavene elu" heliribale. Muusikutest on Jarmusch varasemalt portreteerinud Neil Youngi filmis "Hobuse aasta" (Year of the Horse, 1997). Oma uue muusikalise dokumentaalfilmi peaosalise Iggy Popiga on Jim Jarmusch ammune sõber. Iggy Pop on pisirollides üles astunud Jarmuschi filmides "Kohv ja sigaretid" (Coffee and Cigarettes, 2004) ning "Surnud mees".

 

Just äsja selgusid ka 59. Grammy auhindade nominendid, kelle hulgas kandideerib kategoorias parim alternatiivmuusika album Iggy Pop  albumiga Post Pop Depression.

 

Filmi levitab A-One Films Estonia.

 

 

Kontakt:

A-One Films Estonia

E-post: info@a-onefilms.ee

 

Tallinnfilm / kino Artis

Tel 6631370

E-post: info@kino.ee

www.kino.ee

 

Kino Artis otsib särasilmset saaliadministraatorit, kellele meeldib suhelda ja kes armastab kino.
10. – 12. novembrini toimuvad kinos Artis LUXi filmipäevad. Ekraanile jõuavad kolm auhinnatud draamafilmi ühiskondlikult olulistel teemadel. Seansid on publikule tasuta.
Lastele ja lapsevanematele mõeldud eriprogramm „Tagasi loodusesse“ linastub kinos Artis 16. oktoobrist kuni 29. oktoobrini ja annab võimaluse näha suurel ekraanil uusi Euroopa lasteanimatsioone ja filme.
Õigusemõistmise nädala raames linastuvad kaks suurepärast linateost: dokfilm „Õigus Sergeile – 4 aastat hiljem“ ja mängufilm „Otsus on langetatud“. Filmidele järgnevad temaatilised arutelud. Filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega, vestlusringid toimuvad eesti keeles.
Kriitikute kiidulaul filmile "Hea aeg" (Good Time) ei taha lõppeda. Festivalidel saale täitnud psühholoogiline põnevik on vaatajate sõnul juba kindlustanud endale jääva positsiooni krimifilmide seas.
Programmi raames jõuab linale 5 viimaste aastate tumeda komöödiažanri tippteost.
Keskea rõõmud prantsuse humoorikas draamas "50 kevadet"
1. septembrist on ekrnaaili ÕPETAJANNA - satiiriline pilguheit võimuvõitlusele koolis
23.-24. augustil näitame parimaid Läti ja Leedu mängufilme. Kinoseansid on kõigile huvilistele tasuta!
Koostöös lennufirmaga Nordica loosime välja edasi-tagasi lennupiletid kahele!
10. augustist on Artise ekraanil kinoalmanahh „Peterburi. Ainult armastusest“, mis on kogumik seitsmest südamlikust loost Venemaa kõige kaunimas linnas üksnes naisrežissööride pilgu läbi. Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=mXZhDRx60oI
Kino Artis otsib tragit kohvikuteenindajat!
Catherine Deneuve, prantsuse kinodiiva on Eesti kinoekraanidel tagasi. Seekord režissöör Martin Provosti südamlikus draamas TARGAD NAISED.
7. – 17. juunil toimub eriprogramm eriskummaliste atmosfääride suurmeistrist David Lynchist, mis tutvustab arthouse´i ühe kuulsaima ning unikaalseima režissööri David Lynchi loomingut ning isikut. Ekraanile jõuab värske dokumentaalfilm David Lynch: Art Life; legendaarne mängufilm Blue Velvet ja tõelistele fännide maiuspalaks dokumentaalflm Blue Velvet Revisited.
Kolmel eksklusiivsel eriseansil 25. – 27. maini on kinos Artis suurel ekraanil võimalik näha legendaarse Briti režissööri John Boormani kolme kinoklassikaks saanud filmi
Alates 19. maist on Eesti kinoekraanidel eluloodraama JÄRELKUJUTIS (Powidoki) - vanameister Andrzej Wajda viimaseks jäänud film tuntud Poola avangardisti Władysław Strzemiński saatusest stalinistlikus Poolas.
Kinos Artis näitab Euroopa parimaid lastefilme ja animatsioone
“Õuduskassett” koondab kokku kolm eriilmelist Eesti autorite õudusfilmi.
Kinos Artis algab filminädal viimaste aastate parimate hispaania- ja portugalikeelsete filmidega.
Alates 3. märtsist võib Eesti kinodes vaadata Euroopa autorikino klassiku Wim Wendersi uut filmi ARANJUEZI KAUNID PÄEVAD (Les Beaux Jours d'Aranjuez). Mullu Veneetsia filmifestivalil esilinastunud kammerdraama põhineb Peter Handke samanimelisel näidendil.
Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ja näitab 4. -7. märtsini kinos ARTIS lugusid väga erilistest naistest. Filmiprogramm #naistEST on tasuta!
Eesti dokumentaalfilm noore mehe armastuse otsingutest jõuab kinoekraanile sõbrapäeval
25. jaanuaril algav DocPoint Tallinn 2017 toob tänavu vaatajani 45 värskeimat dokumentaalfilmi üle maailma. Festivali filmivalikus on taas parimad palad läinud aasta dokumentalistika paremikust - tuntud tegijad, kuumad teemad ja liigutavad sündmused.
Dokumentaalportree Eesti kunsti ühest prominentsemast maalijast Tiit Pääsukesest, maagiliste pildimaastike loojast, suurepärasest jutustajast, naise kauniduse austajast ja kolonelist viskiklubis.
Euroopa filmiakadeemia valis 2016. aasta parimaks Euroopa filmiks sakslanna Maren Ade humoorika draama «Toni Erdmann». Juba 29. korda välja antud Euroopa filmiauhindade ajaloos on Maren Ade esimene naislavastaja film, mis on selle tiitli võitnud.
10. detsembril jagab Euroopa Filmiakadeemia tunnustust 2016. aastal esilinastunud Euroopa filmidele ja tunnustab filmitegijaid. Alates 28. novembrist on taas kinos ARTIS võimalus uuesti vaadata kaheksat filmi, mis on nomineeritud erinevates kategooriates.
Lisaks ajalooõpikutele pakub kooliõpilastele suurepärast võimalust tutvuda nii Eesti kui ka Euroopa ajalooga linnulennult ning läbi mõnusa huumori Hardi Volmeri film "Elavad pildid".
22. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis retrohõnguline prantsuse romantiline komöödia "Populaarne tüdruk" (Populaire), mille keskmes on 1950. aastatel ülipopulaarsed masinakirjutamise meistrivõistlused. Filmi peaosades mängivad prantsuse populaarseim poissmeeste kehastaja Romain Duris ("Südametemurdja", "Molière") ja vendade Dardenne'ide Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa pälvinud filmiga "Laps" (L'Enfant) rambivalgusesse tõusnud Déborah François.
Sel nädalavahetusel, 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuval Euroopa lastefilmide festivalil toimuvad tasuta meediakoolitused lapsevanematele saavad väärika punkti Henry Kõrvitsa juhitava vestlusringiga meedia tähelepanu all üles kasvamisest, millest võtavad osa kunagised lapstähed.
Ajakiri "Pere ja Kodu" esitleb 26. ja 27. mail kinos Artis ja Solarise keskuses toimuvat EUROOPA LASTEFILMIDE FESTIVALI, mis toob publiku ette uhiuued laste- ja perefilmid, samuti parima valiku juba kinodesse jõudnud filmidest. Üritust juhivad Tallinna Linnateatri näitlejad Külli Teetamm ja Andero Ermel, kelle pere on sage Euroopa lastefilmide külastaja. Festivali käigus saab igaüks anda oma panuse filmi "Lotte ja kuukivi saladus" nägemispuudega lastele mõeldud kirjeldustõlke valmimisse, mille linastusele on oodatud ka terved ja muidu uudishimulikud lapsed-lapsevanemad. Lisaks toimub terve rida filmiga seotud üritusi nii kinos kui Solaris keskuses: meediateemalised loengud lapsevanematele, Kinobussi eriefektide töötoad lastele ja palju muud.
Seni kuni vanad kinoprofid aega Cannes’is veedavad, tuleb uus põlvkond peale. Ja eesti filmi tulevik näib helge.
Sõbralik Artise ja Tallinnfilmi seltskond saadab praeguse perenaise lapsehoolduspuhkusele ning otsib uut aktiivset kohvikujuhatajat.
11. - 15. mail toimub kinos Artis filminädal "Artistid Artises", mis toob ekraanile dokumentaalfilmid märkimisväärsetest kultuuritegelastest. Eriliseks teeb ürituse asjaolu, et korraldamise eest vastutavad noored vabatahtlikud filmihuvilised.
Reedel, 11. mail kell 21:30 toimub kinos Artis omalaadne kontsert-performance METROPOLIS – KINO KONZERT, milles Põhjala riikide muusikud defineerivad uuesti Fritz Langi legendaarse ulmeklassika "Metropolis" helipilti. Originaalis orkestrimuusikaga linastunud armastus-, düstoopia- ja ühiskonnakriitilisele loole on lisatud 80 aastat pärast esilinastust leitud osad, mida peeti lõplikult hävinuks, ning uue, elektroonilise kõlapildi loovad alternatiivinstrumentidel musitseeriv Soome avangardtrio Cleaning Women, mürataustadega katsetav Petrozavodski muusik Ivan Afanasjev Venemaalt ja Norra muusikud-heliloojad Gudmund Østgård ja Nasra.
6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho, saabub täna Eestisse ning esitleb laupäeval, 8. aprillil kell 15 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni "Talvepäevad", milles 35 erinevat autorit üle maailma, nende hulgas Maya Yonesho, tõlgendavad Matsuo Basho surematuid rengasid animevõtmes. Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18 kinos Artis.
13. - 20. aprillil toimub kinos Artis kultuurikuu "Saksa kevad" raames filminädal "Musik.Film.Woche", mille raames linastub 7 erinäolist muusikalist linateost klassikast avangardini, eluloofilmid kõrvuti dokumentalistikaga. Filminädala avab 13. aprillil kell 19:30 parimaks Saksa filmiks tunnistatud Joseph Vilsmaieri tõsielusündmustel põhinev draama "Comedian Harmonists", mille kordusseanss toimub 20. aprillil kell 11:00 väärikate kinohommikute programmis. Enamik filme linastub eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.
Tähistamaks Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi 2012. aasta esimesel poolaastal toimub Taani saatkonna ja Taani Kultuuri Instituudi eestvõttel 23. - 30. märtsil Tallinnas kinos Artis ja 26. - 28. märtsil Tartus Genialistide Klubis TAANI KINO FESTIVAL, mida esitleb Sampo Pank.
Pühapäeval, 18. märtsil esitletakse Eesti filmi 100. sünnipäeva raames kinos Artis Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli filmiosakonna III lennu tudengite kõige esimesi filme. Koondnimetuse all "Pole sõnu" esitlevad oma debüütteoseid režissöörid Anna Hints, Doris Tääker, Eva Kübar, Heinrich Sepp, Margus Raid, Nele Kirsipuu, Reino Aedmäe, Sander Maran, Sandra Z ja Sten-Jaago Vesso. Programmi ainus avalik seanss toimub kinos Artis 19. märtsil kell 19:15.
2. märtsil kell 18:30, tund enne Argentina režissööri J.J. Campanella tunamullu parima võõrkeelse filmi Oscariga pärjatud filmi "Saladus nende silmades" linastust, toimub kinos Artis Argentina tango teemaline kohvikuõhtu. Saksamaal resideeruv tõlkija, kirjastaja, kontserdikorraldaja ja Argentina tango õpetaja Kaja Keil avab tango sügavama, poliitilise tähenduse.
1. märtsil kell 17:20 toimub HISPAANIA KINO FESTIVALI raames kinos Artis katalaanikeelse dokumentaalfilmi EL BULLI lisaseanss. Film on subtitreeritud eesti ja inglise keelde.
27. veebruarist 4. märtsini toimub Tallinnas kinos Artis ja 5. - 9. märtsini Tartus kinokeskuses Cinamon Hispaania kino festival, mille raames jõuab ekraanidele valik viimastel aastatel hispaaniakeelses kinos tunnustust leidnud linasteoseid.
24. - 26. veebruaril kell 17 linastab festival DocPoint Tallinn kinos Artis kolmeks temaatiliseks programmiks koondatud Eesti nõukogudeaegse dokumentalistika põnevamaid ja kurioossemaid teoseid. Talinnfilmi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivisügavustest jõuavad ekraanile poliitika, poeesia ja olme märksõnade alla jagatud filmilindid. Filmiüritus toimub Eesti filmi 100. sünnipäeva raames.
Reedel, 10. veebruaril esilinastub kinos Artis prantsuse animaautorite Jean-Loup Felicioli ja Alain Gagnoli põnev perefilm "Üks kass Pariisis", mis nomineeritud parima animafilmi Oscarile. Film linastub eesti keelde dubleerituna Tallinnas kinos Artis ja Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Cinamoni kinokeskuses, Rakvere Teatrikinos, Viljandis Männimäe külalistemaja kinos ning üle Eesti Kinobussi vahendusel. Kinos Artis on alates 13. veebruarist võimalik filmi vaadata ka originaalkeeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.
9. veebruaril kell 19:00 esilinastub kinos Artis dokumentaalfilm "Pärand".
Eesti Filmi juubeliaasta puhul sai äsja uue kuue (digitaliseeritud ja puhastatud pildiga) Eesti ülipopulaarne mängufilm "Vallatud kurvid" (1959). 1. veebruaril kell 18 toimub Tallinnas kinos Artis sel puhul pidulik linastus. Kohal on filmi naispeaosatäitjad Terje Luik ja Eve Kivi. Õhtut juhib Eesti Film 100 eestvedaja, filmiajakirjanik ja -toimetaja Jaak Lõhmus. Kuulutatakse välja ka Eesti Film 100 veebruarikuu fookus - "Mehed ei nuta".
Läbi suve Tallinnas kinos Artis ja Tartus Cinamoni kinokeskuses kinoklassika nišifilme tutvustanud filmiprogramm AINULT FRIIKIDELE lõpetab Euroopa kultuuripealinna aasta erakordse linateosega dokumentalistika klassikuilt D.A. Pennebakerilt ja Chris Hegeduselt. Skenedele ja subkultuuridele pühendatud hooaja võtab kokku 19. detsembril kell 21:00 kinos Artis ja 20. detsembril kell 21:00 Cinamoni kinokeskuses linastuv dokumentaalfilm KOOGIKUNINGAD Prantsusmaa parima kondiitri tiitlit jahtivatest magusameistritest.